I když mladý slovácký tým v předehrávce jedenáctého kola interligy prohrál s druhým týmem tabulky rozdílem sedmi gólů, zaslouží Jandásková a spol. pochvalu. Panenky, které se musely v Edenu obejít nejen bez gólmanky Stojarové, ale také zkušené pivotky Štetákové, v náročné zkoušce obstály a hlavně v úvodní části silného protivníka deptaly pozornou obranou a hezkými akcemi.

„Mým úkolem bylo holky dostat do nějaké pohody a vrátit jim chuť k házené. Chtěli jsme na Slavii odehrát dobré utkání, které by nás posunulo zase někam dál. I když jsme tady nevyhráli, nemáme se za co stydět. Na víc jsme ale neměli," prohlásil kouč Milan Buday.

Ten přijal nabídku vedení Veselí nad Moravou a po pěti a půl letech se postavil na střídačku interligového týmu. Trenér mladších žákyň Zlína na Slovácku ovšem nezůstane, manažer Miloš Körösi totiž intenzivně shání náhradu za Hudáka. „Bylo to provizorní řešení. Byli jsme domluvení pouze na utkání na Slavii," řekl veselský funkcionář.

Pokud by Veselanky proměnily v prvním poločase i další vyložené šance, mohly jít do kabiny klidně i s několikabran­kovým náskokem. Takto po půli jednu branku ztrácely. „Vstup do zápasu nebyl z naší strany dobrý. Celý náš herní projev byl dost laxní. V útočné i obranné fázi jsme hráli málo agresivně. Kvůli tomu se Veselí prosazovalo z dost jednoduchých pozic. Hráčky soupeře neměly se zakončením z osmi metrů žádné problémy. Byla to zásadní chyby prvního poločasu. I přesto jsme první půli nakonec o gól vyhráli," uvedl domácí trenér Tomáš Hlavatý.

Po změně stran už se ovšem projevila kvalita, šíře kádru a individuální schopnosti slávistických hráček. Pražanky hlavně díky střelkyním Rajnohové, Kutlvašrové a Keclíkové rozjely po změně stran na palubovce kolotoč. „Takový nástup jsem si představoval na začátku utkání. Děvčata byla agresivní, v obraně získávala balony. Nedovolila Veselí využít svoji silnou stránku. Díky tomu jsme soupeři odskočili," řekl Hlavatý.

Hostující tým nedokázal nápor soupeře zachytit a zatímco ve 31. minutě to bylo 13:13, o dvanáct minut později už Jihomoravanky prohrávaly rozdílem osmi branek. „Čekal jsem, že zlom přijde mnohem dřív," přiznal Buday.

Favorit za rozhodnutého stavu zvolnil, kouč Hlavatý pošetřil opory a poslal do hry náhradnice. „Mladší hráčky se neztratily," řekl Hlavatý.

Unavené panenky ztrátu nedohnaly, utkání ale se ctí dohrály. „Po tom příběhu, který se ve Veselí v posledních dnech odehrál, podaly holky maximální výkon," řekl Buday, který i přes prohru své svěřenkyně chválil. „Holky mě překvapily. Celý tým podal kolektivní výkon, který byl místy byl až hektický," pronesl hostující kormidelník.

Buday měl na přípravu veselského družstva pouze minimum času. „Nechci hodnotit práci předchozího trenéra, ale holky na víc než na poločas neměly. I kdybychom byli kompletní, tak bychom se Slavií nezvítězili. To nic nemění na tom, že jsme ji mohli trápit až do poslední minuty. Slavia ale měla výhodu širšího kádru a byla daleko lépe připravená než my," pravil Buday.

Absolutorium z hostujícího týmu zaslouží kromě výtečné gólmanky Nejezchlebové také pivotka Vinklárková, která odehrála jedno z nejlepších utkání v interlize, a slovenská spojka Varjassiová. Ta svým pohybem dělala soupeřkám značné potíže a z křídla připravovala šance nekrytým spoluhráčkám. Dobře ale hrála i další veselská děvčata. „Soupeř má mladé a bojovné družstvo. Čekal jsem, že bude hrát velmi trpělivě, což se potvrdilo. Po změně stran jsme však využili toho, že se Veselí neprosadil v útoku," řekl Hlavatý.

Slovenský kouč měl i přes výhru k výkonu svého týmu výhrady. „Celý zápas byl tak na trojku," poznamenal. Podle Hlavatého se mohlo na hře Slavie projevit i podcenění. „Děvčata jsou už taková, všechno si mezi sebou řeknou. Pokud bychom byli koncentrovaní celý zápas, vypadalo by to jinak. Přístup se odrazil i na výsledku," dodal domácí lodivod.

Házenkářky Veselí mají o víkendu volno. Druhou polovinu základní části odstartují za týden v Prešově.

Interliga žen, 11. kolo

DHC Slavia Praha – HC Veselí nad Moravou 29:22 (13:12)

nejvíce branek: Keclíková 6/2, Rajnohová 5, Kordovská a Kutlvašrová 4 – Vargová 8/2, Vinklárková 6.

Rozhodčí: Brůna, Halada.

Vyloučení: 2/1.

Sedmimetrové hody: 3/2 – 6/5.

Diváci: 100.

Slavia Praha: Satrapová, Kudláčková – Chmelařová 2, Vélová, Franková, Pešková 1, Rajnohová 5, Jonášová 3, Kordovská 4, Kutlvašrová 4, Pokorná 2, Jedličková, Keclíková 6, Stellnerová 2, Chlupová.

HC Veselí n. M.: Nejezchlebová, Lekešová – Varjassiová 2, Vysloužilová, Jandásková 3, Slováková, Vinklárková 6, Šustková 3/2, Gajdošíková, Vargová 8/2.