Panenky porazily v pětadvacátém kole interligy Trenčín 35:28 a po zaváhání Zlína stáhly náskok semifinálového soupeře na jediný bod. O konečném pořadí a výhodě domácího prostředí tak rozhodne až poslední kolo.

„V tomto zápase jsme nutně potřebovali bodovat, což se nám podařilo. Mohli jsme vyhrát i vyšším rozdílem, ale celkově mohu být s výkonem týmu spokojený,“ uvedl na tiskové konferenci domácí kouč Peter Sabadka, který se stejně jako spojka Drotárová na zápas proti svému bývalému klubu těšil.

Kouč Brittermu poslal do branky Darinu Zvoničovou. Trenčín překvapivý tah nezaskočil a v úvodu se dostal do tříbrankového vedení. Veselí se rozjíždělo pomalu, po brankách Súkenníková, Tomečkové a Chmelařové ale brzy srovnalo. Ve třinácté minutě byl stav 7:7. O minutu později poslala domácí tým poprvé do vedení Drotárová. „Proti silnému soupeři jsme se dlouho drželi. Srazily nás dvě oslabení, ve kterých jsme inkasovali z rychlých protiútoků,“ uvedl hostující trenér Ján Beňadik. Britterm dokázal během první půle náskok navýšit, do kabin se šlo za stavu 18:13.

„Těžko jsme se do zápasu dostávali. Soupeř v úvodu těžil z dobré obrany, Tomečková zahodila dvě šance. Trenčín podržela i brankářka,“ řekl Sabadka. Domácím pomohly v těžkých chvílích branky křídelnice Súkenníkové. „Hrála velmi dobře. Opět se dokázala prosadit na postavou obranu,“ pochválil svěřenkyni Sabadka.

Úvod druhé půle vyšel lépe slováckému celku, který svůj náskok neustále navyšoval. Ve 49. minutě Veselí dokonce vedlo 31:22. „Dokázali jsme využít chyb Trenčína a dát další branky,“ pravil Sabadka, kterému se nelíbila defenzivní činnost. „Se středem obrany nemohu být spokojený. Problémy měla hlavně Tomečková,“ řekl Sabadka.

Domácího kouče potěšil hlavně výkon Jarmily Kočí. „Podala vynikající výkon. Organizovaně a disciplinovaně řídila hru,“ řekl na dresu zkušené spojky Sabadka.

Oba trenéři dali v závěru utkání, kdy už bylo o vítězi rozhodnuto, prostor mladým hráčkám. Někteří diváci jen kroutili hlavami nad výkonem Ukrajinky Korniichuk, která během několika minut udělala tři technické chyby. Trenčín i díky řadě nepřesností na domácí straně dokázal v posledních minutách snížit na konečných 35:28. „Mladé hráčky, které dostaly prostor, nic moc neukázaly,“ pronesl Sabadka.

„Posledních deset minut se pouze dohrávalo,“ nabídl svůj pohled Beňadik. Hostující kouč byl zklamán výkonem svých gólmanek „Bez brankářky se házená nedá hrát,“ zlobil se.„Hazuchová zachytala doma s Mostem, proti Veselí však ani jedna brankářka tým nepodržela. Pokud měly úspěšnost pětadvacet procent, tak to je moc,“ doplnil naštvaně.

Trenčín, který už má jistou záchranu soutěže, na Slovácku nepůsobil odevzdaným dojmem. Na zkušený celek Veselí však pohyb a elán nemohly stačit. „Zápas měl tempo. Lidé se měli na co dívat. Padlo hodně gólů, na můj vkus až moc,“ řekl Beňadik.

Britterm se tak může po náročném období začít připravovat na vyřazovací boje. „Šílený měsíc máme za sebou,“ oddychl si Sabadka. Veselí zakončí základní část v Písku. Na jihu Čech budou Veselanky na dálku bojovat se Zlínem, který hostí Slavii, o výhodu domácího prostředí. „Čeká nás těžký soupeř. Luzumová je nebezpečná hráčka. Mám velkou obavu z toho, jak si s ní poradíme. Ve středu obrany jsme měli velký problém,“ pronesl Sabadka.

HK Britterm Veselí nad Moravou – Štart Trenčín 35:28 (18:13)
Nejvíce branek: Chmelařová a Súkenníková 8, Kočř 6, Drotárová 5 – Birkušová 7, Šáteková 6, Rajnohová 5
Rozhodčí: Bečička, Horák. Diváci: 250
Veselí: Zvoničová, Černá, Benedíková – Kratochvílová, Drotárová 5, Jandásková 1, Vinyatynská 4, Tomečková 2, Chmelařová 8, Fleková 1/1, Súkenníková 8, Kočí 6, Korniichuk, Romanová.
Trenčín: Pojezdálová, Hazuchová – Birkušová 7, Rajnohová 5, Drobná 3, Bérová, Ďuržová. Žideková 1, Dudová, Šáteková 6, Rechtorisová, Neštická 2, Kovaličková 4, Vasilenková.