Veselí skončilo na turnaji v Šaľe třetí. Trenér Pernický mladý tým chválil

Veselí nad Moravou – Jedno vítězství a dvě porážky zaznamenaly na turnaji v Šaľe házenkářky Veselí nad Moravou. Panenky v konkurenci interligových týmů obsadily třetí příčku. Jubilejní dvacátý ročník, který se hrál o pohár generálního ředitele Dusla, bez ztráty bodu ovládly domácí hráčky. Druhá skončila na Slovensku Zora Olomouc, poslední čtvrtá příčka zbyla na Prešov.

25.8.2015

Mladá spojka Dagmar Lukšíková (v bílém) patřila na mezinárodním turnaji v Šaľe k nejlepším veselským hráčkám. Foto: Jaroslav Kolísek

Veselanky na dvoudenním klání nepropadly. V sobotu sice prohrály s Šaľou i Olomoucí, ale v neděli si poradily s Prešovem a po přesvědčivé výhře 37:14 získaly bronz. „Celkově jsem s turnajem spokojený, neboť nám ukázal určitá pozitiva i situace, na kterých musíme ještě zapracovat. Holkám děkuji za předvedený výkon, bojovnost, nasazení i přístup ke všem utkáním. Všechny opravdu hrály nadoraz," uvedl nový veselský kouč Radim „Effa" Pernický.

Mladý trenér měl na Slovensku k dispozici devět hráček a tři gólmanky. Z nových tváří se v dresu interligového týmu objevily brankářka Kristína Sedláčková, spojky Veronika Stará a Mária Olšovská, křídelnice Nikol Soldánová a známá ukrajinská pivotka Angelina Viniatynská. Z prvoligových Kunovic vypomohla i Eva Romanová.

Z opor scházela pouze spojka Jana Šustková, která v Makedoni startovala na mistrovství Evropy házenkářek do sedmnácti let. „Přestože jsme všechna utkání odehráli v polovičním počtu lidí oproti soupeřům, podařilo se nám ve druhém poločase posledního utkání s Prešovem soupeře uběhat a odskočit až na rozdíl třinácti branek. Za to holky zaslouží absolutorium," prohlásil Pernický.

V úvodním duelu s domácí Šaľou tahaly panenky za kratší konec, i když hlavně v první čtvrthodině Veselanky favorita trápily. „Do prvního utkání jsme vstoupili velmi dobře a během prvních deseti minut jsme měli navrch. Dařilo se nám plnit taktické pokyny a nastavenou koncepci hry. To se však změnilo v úseku hry mezi desátou a pětadvacátou minutou, kdy jsme udělali osm technických chyb a soupeř otočil skóre," řekl čtyřicetiletý kouč.

Hráčky Dusla i díky rychlým protiútokům zvýšily svůj náskok až na poločasových 22:13. Jihomoravanky však po přestávce zpřesnily obranu a druhý poločas i s úzkým kádrem nakonec vyhrály o dvě branky.

Házenkářky Veselí nepropadly ani proti Olomouci. Panenky dlouho držely s moravským rivalem krok a místy jej i přehrávaly. V posledních dvou minutách první půle ale hráčky slováckého celku třikrát netakticky vystřelily a navíc se dopustily dvou technických chyb, které tradiční rival potrestal. „Začátek druhé půle se velmi vydařil naší brankářce, která nás výbornými zákroky několikrát podržela. Postupem času se však začala projevovat velmi dobrá sehranost soupeře a možnost střídat mnohem více hráček. Přesto utkání hodnotím pozitivně. Některá děvčata odehrála druhé utkání během pár hodin bez střídání," pronesl Pernický.

Závěrečný duel se ovšem Veselí povedl. Jihomoravankám vyšel vstup do utkání, když ve 14. minutě i bez zraněné Vinklárkové vedly 9:4. „Poté jsme si vybrali slabší pětiminutovku a nechali jsme soupeře nadechnout a dotáhnout na rozdíl jediné branky. Do konce poločasu se skóre pravidelně přelévalo až na výsledek 14:15. Druhou půli už jsme však jednoznačně ovládli a zápas dovedli do vítězného konce," dodal veselský kormidelník.

Turnaj nakonec ovládla Šaľa, která se doma radovala počtvrté v řadě. Členky Dusla získaly i dvě individuální ocenění. Nejlepší střelkyní se s osmadvaceti góly stala spojka Eva Veselková, cenu pro nejlepší hráčku obdržela Martina Blehová. Pořadatelé vyzdvihli i výkon odchovankyně Dunajské Stredy Eleonóry Derzsiové. Olomoucká gólmanka se stala nejlepší brankářkou na turnaji.

O pohár generálního ředitele Dusla v Šaľy, 20. ročník:

Výsledky: Bemaco Prešov – DHK Zora Olomouc 23:30 (11:15), HK Slovan Duslo Šaľa – HC Veselí nad Moravou 35:28 (22:13), DHK Zora Olomouc – HC Veselí nad Moravou 31:25 (18:14), HK Slovan Duslo Šaľa – Bemaco Prešov 36:23 (18:12), Bemaco Prešov – HC Veselí nad Moravou 24:37 (14:15), HK Slovan Duslo Šaľa – DHK Zora Olomouc 38:25 (17:15).

Konečné pořadí: 1. Duslo Šaľa (3 0 0 – 6 bodů), 2. Zora Olomouc (2 0 1 – 4 body), 3. HC Veselí nad Moravou (1 0 2 – 2 body), 4. Bemaco Prešov (0 0 3 – 0 bodů).

HC Veselí nad Moravou: Simona Lukešová, Vanda Nejezchlebová, Kristína Sedláčková – Eva Romanová, Petra Varjassiová, Nikol Soldánová, Angelina Viniatynská, Klára Jandásková, Dagmar Lukšíková, Nikol Vinklárková, Veronika Stará, Mária Olšovská.

Nejlepší hráčka: Martina Blehová (Šaľa)

Nejlepší brankářka: Eleonóra Derzsiová (Olomouc)

Nejlepší střelkyně: Eva Veselková (Šaľa) – 28 branek

25.8.2015 VSTUP DO DISKUSE

Krajský rozpočet je přebytkový, dvě miliardy míří na opravy silnic a dopravu

Děsiví čerti v ulicích Židlochovic na Brněnsku.

Lidi postraší smečka rakouských čertů

Sexistické prasátečko: anticenu získal vtip se souložícím párem na stole

Brno /FOTOGALERIE/ – Vítězný vtip, který ponižuje ženy. Anticenu Sexistické prasátečko organizace Nesehnutí letos získal facebookový příspěvek Free Radia, který označila za nepřijatelný naprostá většina hlasujících. „Dvaadevadesát procent lidí označlo za nepřijatelný obrázek souložícího páru na pracovním stole, který hlásal větu Cesta k úspěchu nemusí být složitá,“ popsala za organizátory Kristýna Pešáková.

AUTOMIX.CZ

Má vaše škodovka jedno zrcátko menší než druhé? Víte, proč to tak je?

V devadesátých letech se začal zejména u německých aut objevovat zvláštní jev. Mnozí z vás si dost možná všimli, že starší auta koncernu Volkswagen, ale i Mercedesy nebo vozy BMW, mají na straně spolujezdce výrazně menší zpětné zrcátko, než je to na straně řidiče. Proč to ale tak je?

Města hyzdí vraky aut. Dát je pryč je potíž

Jižní Morava – Největší a nedávno modernizovaný hotel Premium ve Znojmě, ve kterém se ubytovávají podnikatelé, sportovci, umělci či zahraniční turisté už roky hyzdí odstavený vrak auta přímo před hlavním vchodem. Vedení hotelu to vadí, odstranit nepojízdný vrak je složité. „Už jsme tento problém řešili s úředníky města, ale stejně se dosud nic nestalo. Vrak hyzdí okolí hotelu,“ uvedla manažerka hotelu Leona Konečná.

Zima tlačí lidi bez přístřeší dovnitř. Noclehárna praská ve švech

Hodonínsko – První noci, kdy se rtuť teploměru dostala pod bod mrazu, a jediná noclehárna hodonínského okresu pod zájmem lidí bez přístřeší praská ve švech. Snížená kapacita deseti lůžek už ve druhé polovině podzimu dosáhla stropu. „Poslední dva dny to jde poznat, máme zcela plno. Optimální byla dřívější kapacita dvaceti míst. Ti, kteří přijdou nyní, a nedostane se na ně lůžko, rezignují,“ přiblížil vedoucí hodonínské charitní noclehárny Pavel Novotný.