Dlouho to vypadalo na skvělý vstup domácích házenkářek do nového ročníku nejvyšší domácí soutěže, kterou hrají české týmy společně se slovenskými. Koncovku však zvládl lépe hostující tým.

Veselanky vstoupily do utkání velmi razantně. Ve 14. minutě vedly již šestibrankovým rozdílem (9:3), na což hostující trenér reagoval vybráním již druhého oddechového času. Svému týmu naordinoval jiný druh obrany, který na domácí hráčky platil. V poločase už vedl slovenský celek jednobrankovým rozdílem. Po změně stran viděli diváci strhující drama, ve kterém se oba týmy přetahovaly o každou branku. Ještě dvě minuty před koncem byl stav 27:27. Závěr utkání pak ovšem lépe zvládla Šaľa.

„Úvod zápasu nám vyšel výborně. Hráli jsme agresivně v obraně a Šalu jsme zaskočili. Navíc se nám dařilo proměňovat šance. Po druhém oddechovém čase změnil soupeř styl hry a my jsme si s tím zpočátku nevěděli rady, čehož Šala využila k otočení skóre. Ve druhé půli jsme se dostali opět do vedení, ale dělali jsme i chyby. To nás nakonec stálo lepší výsledek,“ uvedl k utkání na oficiálním webu Českého svazu házené domácí trenér Luboš Hudák.

Poklonu soupeři vyslovil hostující kouč Ján Packa. „Nečekal jsem, že to bude až tak těžký zápas. Veselí mne hodně překvapilo v útoku, a to hlavně v první části utkání. Nedařilo se nám přerušovat jeho spojky. Za stavu 9:3 jsme změnili obranný systém a pak jsme se začali prosazovat i my. Ve druhé půli to bylo nahoru – dolů. Musím říci, že se jednalo o kvalitní utkání,“ poznamenal lodivod Dusla.

Druhý zástupce regionu, nováček soutěže z Hodonína, na úvod utrpěl vysokou porážku na palubovce slovenských Michalovcí, které hostující tým smetly 37:18.