Veselanky se potřebovaly vzpamatovat z nálože, kterou si přivezly z hlavního města a Jindřichův Hradec, který se v sezoně dlouho nemohl bodově vzpamatovat, se k tomu zdál jako vhodný soupeř. I když kouč Brittermu Pavol Jano měl ze zápasu jedenáctého kola interligy obavy. Panenky ale překvapení nepřipustily a soupeře jednoznačně přehrály.

„Jsem spokojený. Naše výhra je zcela zasloužená. Myslel jsem si, že nás Jindřichův Hradec potrápí víc. Očekával jsem náročnější zápas," uvedl Pavol Jano.

Trenér Veselí postrádal v posledním letošním interligovém duelu zraněné spojky Štěrbovou a Drotárovou. I bez nich však Veselanky na palubovce kralovaly.

Domácí házenkářky vlétly na Jihočešky s vervou, v desáté minutě vedly 7:4 a i nadále byla první třicetiminutovka jednoznačnou záležitostí Panenek.

O přestávce svítilo na ukazateli skóre už 17:9 a bylo prakticky rozhodnuto.

„Holky musím za předvedený výkon pochválit. I když jsme po porážce na Slavii nebyli v jednoduché situaci, museli jsme doma bodovat. Zápas jsme měli už od začátku plně pod kontrolou. Hráli jsme dobře v obraně i v útočné fázi," pravil Jano.

Po dalších patnácti minutách hry už dělilo oba celky propastných dvanáct branek. Prapor Jihočešek pozvedala snad jen Maryšková, která se pokoušela stlačit ztrátu pod nelichotivých deset gólů. Nakonec utkání skončilo za zcela stejného stavu jako duel v Písku, tedy 33:20.

Ve druhém poločase dostaly příležitost i mladé domácí hráčky. Střelecky se dařilo především Nikol Vinkárkové, která zaznamenala pět branek. Gól si v pátečním zápase daly i Lucie Jagošová s Klárou Jandáskovou. Několik dobrých zákroků si připsala brankářka Vanda Nejezchlebová, která proti Jindřichovu Hradci prokázala svoji kvalitu. „Chytala dobře," pochválil mladou svěřenkyni Jano.

Jeho protějšek nedělal z porážky velkou tragédii. „Do Veselí jsme jeli s tím, že tady nemáme co ztratit. V týdnu nám onemocněly čtyři hráčky. Nastoupili jsme ve značně okleštěné sestavě. Holky musím i přes prohru pochválit. Ve Veselí odvedly maximum," řekl hostující trenér Karel Petržala, který v polovině října nahradil na lavičce Jindřichova Hradce Reného Kumpána. „Ostatní týmy v interlize jsem nikdy předtím neviděl. Pořád se hledám. Ale ta myšlenka hrát dobrou házenou je stále stejná," prohlásil Petržala.

Britterm díky jednoznačné výhře drží kontakt s vedoucí špičkou a přezimuje na páté příčce. „Soutěž je nesmírně vyrovnaná. Mě mrzí pouze dvě vysoké porážky. V některých utkáních jsme měli i štěstí, ale zatím můžeme být spokojení," prohlásil Jano.

Házenkářky mají nyní na programu reprezentační přestávku, kterou vyplní přípravný turnaj na Ukrajině a mistrovství Evropy v Srbsku. Interliga bude pokračovat v prvním lednovém týdnu.

„V přestávce musíme dobít baterky. Čeká nás soustředění na Filipově, kam s námi jede i kondiční trenér. Věřím, že se dobře připravíme na druhou polovinu sezony," dodal Jano.

Interliga žen, 11. kolo

HK Britterm Veselí nad Moravou – Jindřichův Hradec 33:20 (17:9)

Nejvíce branek: Salčáková 7, Chmelařová 6, Vinklárková 5/1 – Zbožínková 6/4, Kohoutová 4.

Rozhodčí: Novotný, Králíček. Sedmimetrové hody: 1/1 – 6/5. Vyloučení: 2/3. Diváci: 300.

Veselí: Vyhlídalová, Zvoničová, Nejezchlebová – Rajnohová 4, Jagošová 1, Drotárová, Jandásková 2, Vinklárková 5/1, Viniatynská 1, Tomečková 4, Chmelařová 6, Fleková 3, Kočí, Salčáková 7.

J. Hradec: Davidová, Lavická – Zimová, Horečková 3, Kohoutová 4, Zbožínková 6/4, Markesová 2, Desjardins 1, Krupicová 1/1, Maryšková 3, Zahradníková, Sta­rá.