Poslední slovenský mistr se tak i nadále utápí v krizi. Bratislava vydolovala z posledních šesti zápasů pouze bod a v interligové tabulce se krčí až na osmém místě. „V poslední době gratuluji trenérovi soupeře velmi často. Ani ve Veselí tomu bohužel není jinak. I když po dnešním zápase musím být s výkonem svého týmu spokojený. Oproti minulým zápasům jsme odehráli dobré utkání, s nasazením a bojovností,“ řekl hostující trenér Peter Olšavský.

Bratislava držela s domácím týmem krok pouze čtyři minuty. Britterm pak sedmi góly v řadě soupeři odskočil. V patnácté minutě Veselí vedlo 10:4, o pět minut později to bylo dokonce 12:5. „Soupeř nám pak dal tři kontaktní góly a vrátil se do zápasu,“ uvedl domácí kouč Peter Sabadka. Slovácký celek si pětibrankový náskok držel až do konce první půle. Domácí trenér přesto viděl ve hře svého týmu nedostatky. „S útočnou fází nemohu být spokojený. Na rozdíl od utkání se Slavií nám chyběly razance a důraz. Řadu akcí jsme nedokázaly dotáhnout do konce,“ uvedl Sabadka.

Ten poslal ve druhém poločase do branky Darinu Zvoničovou. Šanci dostaly i další hráčky. Britterm si dostatečný pětigólový náskok držel až do konce zápasu. Bratislavě se několikrát podařilo náskok Veselí snížit, ale drama se v hale Peklo nekonalo. Veselanky si povinnou výhru bez větších problémů pohlídaly. „Když jsme se snažily domácím přiblížit, tak soupeř zase přidal. Zkušenost domácího týmu se projevila,“ pronesl Olšavský. ŠKP dokázal ve druhém poločase uhrát s Brittermem remízu. „S mančaftem, jaký momentálně mám k dispozici, je to pro nás dost velký úspěch,“ míní Olšavský, který hodnotil duel i přes prohru pozitivně. „Ze zápasu se musíme poučit. Věřím, že se bodově konečně chytneme v dalším kole a ženám to proti Šaľa konečně vyjde,“ přál si slovenský kouč.

V dresu slovenského týmu se střelecky dařilo hlavně Haně Janšáková, která se blýskla osmi góly. V domácím dresu zaznamenaly šest branek Fleková se Súkenníkovou.

Do listiny střelců se zapsaly i hráčky z lavičky. Gól daly Handlová, Kratochvílová i Jandásková. „Spokojený mohu být hlavně se dvěma body a výkonem mladých hráček. Ty svoji šanci využily, hrály agresivně a s nasazením,“ pochválil svěřenkyně Sabadka.

Průměrný interligový duel poznamenaly dvě zranění. Zápas nedohrála hostující spojka Petra Gáborová. Bývalá panenka opustila palubovku po střetu s domácí Kratochvílovou se zakrváceným obličejem a s podezřením na zlomeninu nosu. Půl minuty před koncem pak zkušená křídelnice Handlová zbytečně přistrčila ve vyložené šanci jednu z protihráček a byla přísně vyloučena. Při obranném zákroku si bývalá reprezentantka poranila pravé koleno a sezona pro ni nejspíše skončila. „Moc mě to mrzí. Jsem smutný, je to obrovská škoda. Doufám, že to nebude konec její kariéry,“ pravil Sabadka.

Veselí se v příštím kole představí v Partizánskem. Utkání dvaadvacátého kola se hraje už v pátek.

HK Britterm Veselí nad Moravou – ŠKP Bratislava 29:24 (14:9)

Nejvíce branek: Fleková 6/4, Súkenníková 6/1, Drotárová a Chmelařová 5 – H. Janšáková 8/4, Gáborová 4/2, Kodajová 4/2.

Rozhodčí: Nedvadba, Simu. Sedmimetrové hody: 7/6 – 9/8. Vyloučení: 3:5. Červená karta: 60. Handlová (Veselí)

Diváci: 178

Veselí: Černá, Zvoničová – Kratochvílová 2, Drotárová 5, Korniichuk, Jandásková 1, Handlová 1, Vinklárková, Vinyatynská 1, Tomečková 1/1, Chmelařová 5, Fleková 6/4, Kočí 1, Súkenníková 6/1.

Bratislava: Školková, Škvareninová – Rychtárechová 1, Cicmanová, Kochanová 1, Hodošková 2, Globanová 1. Štetáková 2, Jurigová 1, Kováčová, Gáborová 4/2, H. Janšáková 8/4, Z. Janšáková, Kodajová 4/2.