Panenky se totiž po rozpačitém úvodu rozjely a se silným soupeřem odehrály více než rovnocennou partii. S Porubou deset minut před koncem zápasu vedly o pět branek, ale v dramatickém závěru o náskok přišly a nakonec těsně prohrály 22:23. Naprosto vyrovnaný duel rozhodla třemi brankami hostující Minarčíková.Další ztráta mrzí o to víc, že to byla druhá porážka slováckého celku o jediný gól v řadě. „Podobně vypjaté utkání bychom měli v koncovce zvládat. Bohužel jsme opět smolně prohráli. Musíme se ze zápasu ponaučit a jít dál," uvedl domácí kouč René Kumpán.

INTERLIGA ŽEN
4. KOLO

HC Veselí nad Moravou – Sokol Poruba 22:23 (11:12)

Nejvíce branek: Chrenková 6/1, Viniatynská 6, Bačíková 4 – Minarčíková 7, Adámková 5.
Rozhodčí: Hanák, Novák.
Vyloučení: 2:0.
Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/0.
Diváci:250.
Veselí n/M.: Zvoničová, Nejezchlebová, Fialková – Jagošová, Chrenková 6/1, Bačíková 4, Jandásková 1, Slováková, Vinklárková, Viniatynská 6, Tomečková 1, Hvostáľová 2, Fleková 2.
Poruba: Roháčková, Bártová, Vavříková – Šteffanová, Mýlková 1, Lešková, Tomašechová 1, Hrbková 4, Adámková 5, Rechtorisová, Chovancová, Minarčíková 7, Polachová 1, Bělohoubková, Uhráková 4.

Jeho tým hnala za cennými body opět velmi slušně zaplněná hodonínská hala. Úvod utkání ale patřil ostravskému týmu, který si rychle vypracoval tříbrankový náskok.

Veselanky poprvé skórovaly až v 6. minutě, kdy se prosadila slovenská spojka Bačíková. „Z naší strany byl první poločas hodně špatný. Ze začátku jsme se vůbec nedostávaly do hry," pronesla domácí křídelnice Romana Chrenková. Česká reprezentantka měla proti svému bývalému klubu velkou motivaci. Zkušená hráčka se ale stejně jako ostatní panenky střelecky i herně dlouho hledala. „Měli jsme výborný vstup do zápasu. Přesně takový jsme celý týden řešili," uvedl po utkání hostující trenér Ján Beňadik.

Ve 13. minutě prohrávalo Veselí 4:9. Domácí kouč Kumpán však sáhl za nepříznivého stavu k výměně brankářek. Zkušenou Zvoničovou nahradila Nejezchlebová, která se okamžitě blýskla dvěma perfektními zákroky proti kanonýrce Hrbkové.

Slovácký celek postupem času zlepšil obranu a zpřesnil střelbu. Výsledkem bylo snížení na rozdíl dvou branek. První poločas nakonec skončil 11:12.

Ve druhém poločase se obrazy hry zásadně změnil a Veselí po přestávce na palubovce dominovalo. Domácí tým se poprvé dostal do vedení ve 37. minutě. O pět minut později už domácí tým vedl 17:13. „V našem týmu nastal útlumu, který Veselí využilo a skóre otočilo," řekl Beňadik.

Dramatický duel plný zvratů gradoval v závěru. Veselí deset minut před koncem vedlo rozdílem pěti gólů. V tu chvíli se zdálo, že je rozhodnuto. Všechno ale bylo nakonec jinak.

„V patnácté minutě druhé půle jsme udělali obrovskou chybu. Nepokračovali jsme v tlaku na nalomeného soupeře. Každá naše hráčka sama chtěla zápas pod tíhou utkání, radosti a vášně, rozhodnout a protlačit balon za každou cenu do sítě," pronesl Kumpán. „V závěru jsme nehráli kolektivně, což se nám vymstilo," pokračoval domácí lodivod. „Možná je to dílem nesehranosti, možná za to může psychika, ale v posledních minutách jsme si pořádně nepřihráli, což byla velká chyba," dodal Kumpán.

Poruba se ale neskutečně zvedla a hlavně díky třem brankám Slovenky Minarčíkové v samotném závěru si dokráčela pro nesmírně cennou výhru. „V závěru jsme se naštěstí vrátili ke hře, kterou jsme předváděli v úvodu utkání, a nesmírnou bojovností a nasazením jsme výsledek zvrátili," oddechl si Beňadik.

Ten měl z výhry velkou radost. „Jsem rád, že jsme zápas dovedli do vítězného konce. Dvou bodů si vážíme, protože v tom stavu, v jakém se momentálně nacházíme, jsou pro nás nesmírně cenné," prohlásil hostující trenér, který v Hodoníně postrádal Poznarovou a Švirákovou. „Pro nás je každá výhra důležitá v boji o play-off. Chceme si totiž co nejdříve zajistit umístění v první čtyřce," pronesl.

Další hráčky Poruby zase nastoupily se sebezapřením. „Hrajeme přes bolest," pravil Beňadik.

Veselí už bylo téměř kompletní. Na lavičku již usedla i třetí brankářka Veronika Fialková, které své spoluhráčky i fanoušky na tribuně neustále povzbuzovala a hecovala.

Do zápasu ale ještě letní posila nezasáhla.

Chrenková: Holkám jsem slíbila basu piv, ale pít budeme vodu

Veselí nad Moravou – V první půli nijak nezářila. Naopak, z přemíry snahy kazila a střelecky se trápila. Po přestávce se však veselská křídelnice Romana Chrenková stejně jako celý slovácký tým zvedla a konto Poruby zatížila šesti góly. Ani půltucet branek šestadvacetileté házenkářky ovšem týmu z Hodonínska k dalším dvěma interligovým bodům nepomohl, Veselí prohrálo s Porubou 22:23.

Panenky tak v dramatickém závěru prohospodařily nejen slibný náskok, ale také basu piv, kterou jim jako odměnu za výhru slíbila právě Romana Chrenková. „Nic nebude, budeme pít jenom vodu," vtipkovala po sobotním duelu domácí opora.

I když se zkušená házenkářka dokázala několikrát usmát, slzy v očích skrývala marně. Těsná porážka oporu Veselí hodně sebrala. „Měla jsem proti Porubě velkou motivaci, bohužel se nám nepodařilo můj bývalý tým porazit," uvedla Chrenková.

Na jejím výkonu byla touha po výhře hodně znát. „V prvním poločase jsem byla hodně nervózní," přiznala Chrenková.

Než se Veselanky v hodonínské sportovní hale TEZA rozkoukaly, prohrávaly 0:3. „První poločas byl z naší strany hodně špatný. Vůbec jsme se nedostaly do hry. Probraly jsme se až v posledních deseti minutách úvodní části," řekla.

Druhá půle už byla ze strany slováckého celku lepší. „Postupem času z nás spadla nervozita a vrátily jsme se zpátky do zápasu. Bohužel jsme nakonec stejně prohrály," mrzel Chrenkovou výsledek.

Veselí bylo blízko dvěma bodům. Svěřenkyně trenéra Reného Kumpána vedly 21:16 a měly další šance na zvýšení náskoku. Několik ran skončilo na konstrukci branky, jeden gól rozhodčí Veselí neuznali. „Určitě nám to nepomohlo. V koncovce nám chybělo více klidu a štěstí, ale špatně jsme hrály hlavně v obraně, kde jsme nedokázaly ubránit hráčky soupeře," pronesla Chrenková.

Ta si s reprezentací zahrála ve Zlíně a v Olomouci proti úřadujícím mistryním světa a olympijským vítězkám. Český tým sice s Norkami dvakrát těsně prohrál, ale Chrenková dokázala proti Seveřankám skórovat v obou přípravných duelech. „Hrálo se mi s nimi dobře," usmála se zkušená křídelnice, která ale nepodceňuje ani běžné mistrovské zápasy. „Interliga není špatná soutěž. Je v ní hodně dobrých hráček. I ta reprezentace je složena z hráček z domácí ligy. Proto jsem ráda za každý těžký zápas jako byl ten s Porubou," dodala.