Po sobotním zápase byli spokojení oba trenéři. Ze souboje dvou bývalých spoluhráčů vyšel nakonec vítězně domácí lodivod Pavol Jano, který měl na rozdíl od středečního pohárového zápasu k dispozici znovu všechny opory. Spojky Kočí s Tomečkovou, které v Písku chyběly, pomohly vyztužit veselkou defenzívu. Výsledkem bylo pouze devatenáct inkasovaných branek.

„Obrana fungovala. Proti ní se hraje velmi těžce každému soupeři," uvedl kouč Brittermu Pavol Jano, který protivníka po utkání chválil. „Senec byl v obranné fázi zatím nejlépe připravený soupeř. V defenzivě hrál Lépe než Michalovce. Velmi těžko jsme se prosazovali na postavenou obranu. Dokonce se nám soupeř pokusil eliminovat přechod z druhé vlny. Už teď se těším na odvetu v Senci," pravil Jano.

Slovenský tým držel s favoritem krok asi do 21. minuty, kdy svítilo na ukazateli skóre 8:7. Senec v úvodu utkání dvakrát vedl, ale o náskok brzy přišel. Poslední desetiminutovku první půle ale zcela ovládly Veselanky. Panenky ji vyhrály poměrem 6:1 a do šaten si odnášely šestibrankový náskok.

Hostující házenkářky se nadechly ještě na začátku druhého poločasu, kdy korigovaly zásluhou Kochanové na 13:16. Veselí si ale záhy vzalo svůj šestibrankový náskok zpět, Senečankám nedovolily nastřílet ani dvacet gólů a pohodlně dovedly zápas do vítězného konce.

„Škoda některých neproměněných šancí. Některé naše hráčky soupeře šetřily," uvedl Jano. Ten byl ale s předvedenou hrou i výsledkem spokojený. „Podali jsme kolektivní výkon. Těší mě, že jsme proti nepříjemnému Senci nezaváhali," radoval s domácí lodivod.

Jano však pouze nechválil. Ve hře svého týmu našel i několik nedostatků. „Z chyb se musíme poučit, protože pokud se jich nevyvarujeme proti silnějším týmům, nebudeme mít proti nim šanci," uvědomuje si Jano.

Senec předvedl na Slovácku sympatický výkon. Hostující tým střelecky táhla především Polláková, která dala šest branek. Čtyři góly zaznamenala Kochanová. „V útočné fázi máme ale pořád největší slabinu," tvrdil po utkání hostující trenér Peter Olšavský.

Ten však viděl ve hře svého družstva značný progres. „Veselí ukázalo svoji kvalitu. Ale na druhé straně si myslím, že i my jsme svým výkonem přispěli ke kvalitě zápasu. Proti tak silnému soupeři jsme ale letos ještě nehráli," prohlásil Olšavský, který hledal po sobotním zápase především pozitiva. „Na děvčatech bylo vidět oproti předchozím duelům větší nasazení. Bohužel jsme se znovu nevyvarovali zbytečných chyb. Na některé věci jsme pozdě zareagovali. Zkušené družstvo jako je Veselí je dokáže využít," řekl kouč Sence. „Je to škoda, mohli jsme tady uhrát pěkný výsledek. S výkonem i přístupem svého týmu jsem ale spokojený. Pokud takto budeme hrát i v nejbližších zápasech, určitě budeme úspěšní," přidal.

Podle obou trenérů se interliga v letošní sezoně vyrovnala. „Divácky je soutěž zajímavější," říká Olšavský. Jeho protějšek v tom však vidí i nevýhodu. „Mrzí mě, že ani v takových zápasech nemůžeme dát do hry mladé hráčky," posteskl si Jano.

Jeho tým má před sebou náročný dvojzápas. Ve středu vyzve Britterm v repríze loňského finále Porubu, v sobotu se pak doma utká se Šaľou.

Interliga žen, 7. kolo: HK Britterm Veselí nad Moravou – Piccard Senec 26:19 (14:8)

Nejvíce branek: Tomečková 4/1, Fleková a Rajnohová po 4 – Poláková 6/3, Kochanová 4.

Rozhodčí: Pavlíček, Tokoš. Vyloučení: 2/3. Sedmimetrové hody: 3/1 – 4/3. Diváci: 330.

Veselí: Vyhlídalová, Zvoničová, Nejezchlebová – Rajnohová 4, Jagošová, Drotárová, Štěrbová 3, Jandásková 2, Vinklárková 1, Viniatynská 2, Tomečková 4/1, Chmelařová 1, Fleková 4, Kočí 3, Salčáková 3.

Senec: Ladicsová, Sedláčková – Neštická, Kochanová 4, Weibelová 2, Kodajová 3, Tučnovičová, Kupkovičová 3, Kurčinová, Štefíková, Štetáková 1, Vasilenková, Polláková 6/3.

ROZHOVOR S BRANKÁŘKOU VYHLÍDALOVOU ČTĚTE V PONDĚLNÍM VYDÁNÍ HODONÍNSKÉHO DENÍKU