Poté se domácím podařila čtyřbranková šňůra z 6:5 až na 10:5. Od tohoto okamžiku už veselské házenkářky jasně kráčely za vítězstvím a před poločasem vedly už devítibrankovým rozdílem, a to 18:9.

PO SIRÉNĚ

Po změně stran dostala v domácí svatyni šanci Beranová a postupně i všechny hráčky z lavičky, což vedlo k vyššímu počtu branek. Jediné hráčky Veselí, které se v duelu proti Písku neprosadily, byly Zemčíková a Vinklárková. Ta si ale hned zkraje utkání odnesla škaredou ránu nad pravým okem a zápas nedohrála.

V závěru zápasu se diváci málem dočkali i čtyřicáté branky, ale Divílková ji vstřelila až těsně po zaznění závěrečné sirény, která ukončila klání poměrem 39:24 pro Veselí. „V prvním poločase se hostující hráčky držely, bojovaly a my jsme se přes ně těžko prosazovali. Potom se nám podařilo díky dobrým zákrokům Lekešové z rychlých protiútoků vstřelit jednoduché góly, přičemž jsme se dostali do náskoku. Ve druhém části už jen stačilo dodržovat pokyny,“ řekl trenér Veselí Ľuboš Hudák.

Ten nebyl moc spokojený s minulým výkonem, který jeho svěřenkyně předvedlyv Trenčíně. Tam domácí hráčky podcenily. Nakonec duel na Slovensku zvládly a přivezly si dva cenné body.

Na druhé straně hřiště se v sobotním utkání trápily hráčky Písku, které momentálně nebojují jen proti soupeři, ale i s absencí hráček. „My se teď potýkáme se situací, kdy nám chybějí klíčové hráčky základní sestavy, které se snažíme nahradit mladými holkami, jež se na hřišti ještě hledají. Máme problém postavit obranu a útok. Nicméně dát Veselí čtyřiadvacet branek je dobré, ale devětatřicet jich dostat je hrozné,“ konstatoval s pochopením situace v týmu kouč Písku Vladislav Jordák.

SHK Veselí nad Moravou - Sokol Písek 39:24 (18:9)
Sestava a branky Veselí:Simona Lekešová, Dagmar Beranová, Adéla Hřebejková – Mária Olšovská 9/4, Pavlína Zemčíková, Kateřina Novotná 6/1, Dagmar Lukšíková 5, Kateřina Slováková 1, Nikol Vinklárková, Jana Šustková 4, Dominika Valovičová 1, Tereza Divílková 2, Sabina Kutálková 2, Nikol Soldánová 4, Eva Veselková 5
Rozhodčí: Brzósková, Pavelová (Směja)