Moravské derby ovládlo jednoznačně Veselí, Hanačky musely i napodruhé v novém ročníku zkousnout osmibrankovou porážku. O té se rozhodlo v úvodu druhé půle, kdy si Panenky díky skvěle zahraným přesilovkám vytvořily šestibrankový náskok. Zdecimovaná Zora nedokázala odpovědět a prohrála 18:26.

„Vítězství Veselí bylo zasloužené. Ze soupeřem jsme drželi krok jen prvních třicet minut, kdy se nám dařilo v obraně a brankařka Raníková předváděla vynikající zákroky,“ vrátil se olomoucký kouč Libor Malínek k prvnímu poločasu, který ještě přinesl vyrovnanou házenou.

Na hřišti dominovaly především obrany a oba týmy se přetahovaly o vedení. Po sérii tří branek Lucie Fabíkové, která se poprvé po svém návratu ukázala v mistrovském utkání domácímu publiku, dokonce Hanačky vedly v 23. minutě 8:7. Do konce poločasu už ale střílelo jen Veselí a do kabin šlo za vedení 10:8. „Dnes děvčata dokázala to, na co opravdu máme. Už v prvním poločase se mi líbila naše obranná fáze. Soupeř se těžko dostával ke střelbě a byla jen škoda, že jsme nevyužili naše čisté šance, kterých jsme měli dostatek, jinak bychom jasně vyhrávali už od začátku,“ hodnotil veselský trenér Peter Sabadka.

Po změně stran už nebylo o vítězi pochyb. Veselí nastoupilo na Zoru ve velkém stylu a i díky dvěma přesilovkám rychle odskočilo. Útočná hra Olomoučanek byla v této fázi nápaditá podobně jako snažení fotbalových reprezentantů proti Litvě, naopak Veselí krutě trestalo každou chybičku. „Ve druhém poločase jsme předvedli velmi disciplinovaný výkon. Hned v úvodu jsme byli efektivní ve dvou přesilovkách a soupeři odskočili. Potom jsme na hřišti dominovali. Děvčata můžu pochválit za vysoké nasazení,“ řekl Sabadka. „Sám jsem byl překvapený, jak lehoučce jsme se prosazovali,“ dodal ještě na adresu sobotního soupeře.

„Chtěli jsme to ve druhé půlce zvrátit, ale bohužel jsme se od začátku nedokázali prosadit postupným útokem do aktivní obrany 1 – 2 – 3, i když jsme se na to celý týden připravovali,“ hněval se jeho protějšek Malínek. „Rozhodly čtyři minuty, kdy jsme hráli v oslabení a Veselí toho dokonale využilo. Potom už se to s takovým soupeřem těžko otačí,“ uznal.

Veselí si pro zaslouženou výhru dokráčelo bez větších problémů. Trenér Sabadka si dokonce mohl dovolit luxus v podobě legendární Lenky Černé pouze na lavičce. Darina Zvoničová odchytala velmi dobré utkání. „Dobře jsme se rozhodli. Výkonem navázala na to, co tady předváděla při minulém play off,“ chválil brankařku kouč.

Domácí lodivod Malínek měl spíše opačné pocity. V podstatě nikoho chválit nemohl. Od 1. minuty, kdy se trefila Vocilková, až do 50., dávaly branky jen dvě hráčky – Fabíková a pravá křídelnice Markéta Huráňová. Doslova chaoticky pak působila hra Olomouce, když si musely zkušené a klíčové hráčky Fabíková s Vocilkovou odpočinout. „Ať jsem tam dal kohokoli, tak to byla jedna chyba za druhou. Pokud se většina hráček nepřidá k těm tahounkám, tak budeme mít vážné problémy,“ doplnil Malínek.

DHK Zora Olomouc – HC Britterm Veselí nad Moravou 18:26 (8:10)

Rozhodčí
: Horáček, Novotný. 7m hody: 7/5 – 1/1.
Vyloučení: 2 – 3.
Diváků: 250.

Sestavy a branky
DHK Zora Olomouc: Raníková, Rašková – Hejtmánková 1, Růžičková, Vocilková 1, Remešová, Pašková, Severová, Kubáčková 2, Spíchalová 1, Huráňová 7/3, Ždánská, Gebre Selassie, Fabíková 6/2. Trenér: Libor Malínek.
HC Britterm Veselí nad Moravou: Zvoničová, Černá – Romanová, Kratochvílová, Drotárová 4, Jandásková, Vinyatynská 1, Tomečková J. 1, Chmelařová 7, Fleková 4/1, Kočí 2, Súkenníková 7, Štěrbová J. Trenér: Peter Sabadka.