Panenky tak v posledním letošním utkáním připravily Michaľovcům teprve druhou porážku sezony. Po velmi cenné výhře se Veselí vyhouplo na třetí místo s dvoubodovou ztrátou právě na vedoucí Východoslovenky. V mimořádně kvalitním zápase podržela svůj celek skvěle chytající Černá.

"Myslím si, že obě mužstva předvedla špičkovou házenou. Bylo to první utkání, které bylo svou kvalitou srovnatelné se zápasem s Moskvou," liboval si spokojený domácí kouč Jiří Zerzáň. Naopak jeho protějšek, Michal Lukačín, si návrat k řece Moravě představoval asi trochu jinak. Nejenže jeho tým odjel z Veselí bez bodu, ale známý trenérský bouřlivák uviděl v průběhu utkání červenou kartu za protesty. "My jsme nechtěli, abychom se do takových situací dostávali. Bohužel se stal pravý opak. Říkali jsme si, abychom si toho nevšímali a nevytvářeli zbytečné emoce. Bohužel se to nedalo," smutnil po zápase Lukačín. Trenér, který jako jediný přivedl Veselí k českému mistrovskému titulu.

Nutno dodat, že dvojice rozhodčích opravdu byla nejslabším článkem utkání. Zápas si však Michaľovce prohrály sami. Hráčky Veselí vtrhly do utkání jako uragán a již v 5. minutě vedly 3:0. Hostující celek sice v 10. minutě snížil na rozdíl jediné branky, ale víc jim toho domácí hráčky nepovolily. Výborná obrana podpořená bravurním výkonem zkušené matadorky Černé nedovolila značně nervóznímu favoritovi zápas otočit. Naopak bylo to Veselí, které udávalo tempo hry a postupem času navyšovalo skóre, které se v prvním poločase zastavilo za stavu 17:10. Za zmínku stojí i branka Černé, která střelou přes celé hřiště do opuštěné klece zvýšila na 9:4. Navíc její další pokus skončil na břevně hostující branky.

"Nám strašně pomohla ta dlouhá přestávka. My jsme měli Michaľovce dokonale přečtené. Věděli jsme, co na ně platí a co na ně chceme hrát. Kromě brankářky Černé musím pochválit Gábinu Zvoničovou, která odvedla špičkový výkon v obraně," řekl Zerzáň. Trenéru Lukačínovi se příliš lehce nemluvilo. "Na tento zápas jsem se velmi těšil a je škoda, že z našeho pohledu dopadl tak, jak dopadl. Velmi mě to mrzí. Veselí hrálo v obraně aktivně a agresivně, eliminovalo naše dvě spojky, které se s tou agresivitou nedokázaly vyrovnat. Za obranou výborně chytala Černá, které dělala celé obraně černou práci. Ani naši další silnou zbraň, protiútok, jsme nedokázali využít," hořekoval Lukačín.

Ve druhém poločase získaly Veselanky až osmi brankový náskok, který držely až do 38. minuty. V závěru se podařilo Michaľovcům díky třem vyloučeným hráčkám Veselí zápas zkorigovat. Domácí však drama odmítly a závěr zápasu si pohlídaly. "Já ty dva body Veselí přeji. My jsme si sem přijeli zahrát dobrou házenou a rozdat si to s nimi. Musím uznat, že Veselí má velmi zkušené mužstvo a dovolím si tvrdit, že je vážný kandidát na český titul," pravil hostující kouč.

Domácí lodivod Zerzáň byl nejenom s posledním utkáním spokojený. "Závěr sezony byl skvělý. Já jsem po polovině soutěže spokojený jak s umístěním, tak s naší hrou, která byla v úvodu sezony špatná. Velkou daň jsme zaplatili v poháru, který jsme odehráli v sedmi lidech. Poslední zápas sezony hrajeme v Michaľovcích a já doufám, že budeme hrát o titul. Rád bych se toho dožil, ale zase jsem nerad, že to bude v Michaľovcích. Každý ví, co dělá domácí prostředí," uzavřel pozápasovou debatu veselský kouč.

Kaňkou na vydařeném utkání bylo pozápasové chování vedoucího hostujícího týmu Petera Mačeníka. Ten bez ohledu na své okolí spustil na odcházející dvojici rozhodčích takovou sprchu vulgarit, za kterou by se nemusel stydět ani ten nejsprostší dlaždič.

HC Britterm Veselí nad Moravou - Michaľovce 25:22 (17:10)

Sestava Veselí: Černá 1, D. Zvoničová - Kratochvílová, Velanová, Dorotíková 3, G. Zvoničová 2, Štěrbová 3, Viniatynská 4, Chmelařová, Fleková 4, Kočí 3, Handlová 5/5, Lukášová, Jandásková.
Branky Michaľovců: Hricíková 5/2, Dittelová 5, Jenčíková 3, Šklaruk 2, Weibelová 2/1, Horňáková 2, Tobiášová 2, Rubtsová 1.
Sedmičky: 5/5 - 5/3. Vyloučení: 6:6. ČK: Lukačín (Michalovce). Rozhodčí: Kohout, Novák. Diváci: 400.
Stručný sled branek: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:4, 11:4, 11:5, 12:5, 12:6, 13:6, 13:7, 14:7, 14:9, 17:9, 17:11, 19:11, 19:12, 20:12, 20:13, 21:13, 21:17, 22:17, 22:18, 23:18, 23:19, 24:19, 24:20, 25:20.