„Jsme spokojení. Vítězství v poháru nás těší. Naším cílem je ale dostat se do finále okresního přeboru,“ uvedl lídr Veselského výběru Roman Grabec. Jeho tým zvládl oba finálové zápasy a před hrstkou diváků porazil Dubňany 6:0 a Ždánice 8:0.

„Z tribuny to možná vypadalo jednoznačné, ale zase tak lehké zápasy to nebyly. Hlavně z Dubňan jsme měli respekt, protože v základní části byly silné a patřily mezi tři nejlepší týmy. Ani Ždánice nejsou špatné, pokud se tedy sejdou. V sestavě Kovo bylo dost kvalitních fotbalistů. Nás ale oba duely vyšly, zvládli jsme to velmi dobře,“ pronesl Grabec.

Veselané výborně zvládli hlavně úvodní duel. Oranjes sice nehráli vyloženě špatně, ale v koncovce se neuvěřitelně trápili. Na co stačila Veselskému výběru jedna šance, na to potřebovali Dubňanští deset příležitostí a stejně nakonec branku nedali.

„Já si myslím, že utkání rozhodl náš disciplinovaný výkon. Trpělivě jsme čekali na chyby soupeře, které jsme využili. Hráči Ždánic zase byli unavení a hlavně v zápase s námi tahali nohy. Po dvou brankách bylo rozhodnuto,“ uvedl Grabec.

Letošní vítězové okresního poháru žádné bujaré oslavy neplánovali. Kvůli náročnému programu se šlo v sobotu večer brzy spát. „Oslavy určitě nebudou. Někteří kluci mají v nohách zápas z velkého fotbalu. Navíc v neděli hrajeme semifinále play off i přípravný fotbal. Po náročném víkendu toho budeme mít až dost,“ pronesl Grabec.

Spokojení s druhým místem byli Ždáničané. Tým, jehož výsledky byly kvůli nedostavení se na čtyři zápasy kontumovány, zaskočil hlavně Dubňany. Kovo hlavně díky dvoubrankovým střelcům Kotíkovi a Radku Kundratovi zdolalo Oranjes 5:4. „Je to pro nás dobrý výsledek. Těší nás to,“ řekl brankář Ždánic Martin Ruban.

Dubňanům nemohl v zápase o druhé místo ani Michal Jílek. Bývalý hráč Bulldogs Hodonín a brněnského Tanga přijel kvůli klubovým povinnostem později, ale výkonem a dvěma góly svému týmu pomohl. „Hru Dubňan sice pozvedl, ale celkově na nás soupeř neměl,“ řekl Ruban.

Kovo zase nestačilo na Veselí, které si proti unavenému protivníkovi s chutí zahrálo a zastřílelo. „Na Veselí už jsme neměli. Scházely nám síly i herní kvalita. Soupeř je někde jinde,“ uvědomoval si ždánický gólman.

Jediným zklamaným týmem byly Dubňany. Oranjes závěr letošního ročníku absolutně nezvládli. Před týdnem vypadli s New Stars ve čtvrtfinále play off, v sobotu zase prohráli s Veselím i Ždánicemi. Takový konec nikdo nečekal. „Závěr sezony nám vůbec nevyšel. Pohár už byla třešnička na dortu hrůzy,“ pravila opora Oranjes Tomáš Příkazský.

Ten žehral po zpackaných duelech hlavně na mizernou koncovku a přístup klíčových hráčů. „S Veselím jsme podle mě odehráli vyrovnaný zápas. Z dvaceti šancí jsme bohužel nedali žádný gól. Naproti tomu Veselané mělo deset tutovek a dalo šest branek. K tomu není co říct,“ zlobil se Příkazský.

Oranjes znovu potopila i absence Alberta a Lysého. „Jeden dá přednost koncertu v Mutěnicích a druhý jede na hory. Bez těchto dvou klíčových hráčů těžké zápasy nezvládáme,“ dodal Příkazský.

Finále okresního poháru 2012

Oranjes Dubňany – Veselský výběr 0:6 (0:1)

Branky: 12. a 38. A Grabec, 26. R. Grabec, 28. Šebesta, 34. Nekarda, 40. Klimek

Rozhodčí: Bušek, Čápek.

Diváci: 50

Kovo Ždánice – Oranjes Dubňany 5:4 (2:2)

Branky: 25. a 32. O. Kotík, 26. a 37. R. Kundrata, 13. Šifel – 23. a 27. Jílek, 12. Příkazský, 4. Balažík

Rozhodčí: Bušek, Čápek

Diváci: 50

Kovo Ždánice – Veselský výběr 0:8 (0:5)

Branky: 12. a 14. Šebesta, 3. S. Malůš, 14. A. Grabec, 19. a 28. Ra. Nekarda, 23. Vorálek, 38.T. Malůš

Rozhodčí: Čápek, Daniel

Diváci: 30

Veselí: Hartman – R. Grabec, A. Grabec, S. Malůš, T. Malůš, Bystřický, Šebesta, Ra. Nekarda, Klimek, Vorálek.

Ždánice: M. Ruban – Kotík, T. Macek, Šifel, Galia, Z. Beker, Měchura, R. Kundrata.

Dubňany: Mačuda – Kos, Baťa, Příkazský, Kischanka, R. Žurovec, O. Žurovec, Kleiber, Balažík, Jílek.