Na mistrovství České republiky v in-line rychlobruslení na silničním okruhu, které na konci května hostily Otrokovice, měl veselský klub početné zastoupení jak v mistrovských, tak i v nemistrovských kategoriích. „Sešla se tam opravdu velmi silná konkurence. Jsem velmi ráda, že naši závodníci předvedli velmi pěkné sportovní výkony. V porovnání s ostatními českými oddíly se rozhodně neztratili," uvedla trenérka oddílu In-line Veselí nad Moravou Petra Korvasová.

Veselští závodníci sbírali medaile i v přípravných, ještě nemistrovských kategoriích. Talentovaný mladík Kryštof Hanzelka ovládl kategorii začátečníků, mezi šesti a sedmiletými dívkami si první dvě místa vybruslily Kristýna Jungová s Terezou Jandzíkovou, v žákovské kategorii C stříbro vybojoval Jakub Minařík.

Na Zlínsku se dařilo i veteránům. V kategorii Masters mužů a žen do devětatřiceti let si třetí místo vybojovali Kamil Hastík a Zuzana Fialová. „Byl to opravdu velmi náročný závodní den, neboť se začínalo v deset hodin dopoledne a poslední závod startoval v půl desáté večer. Ale všichni naši bruslaři ho zvládli absolutně perfektně. Všechny musím pochválit už jenom za samotnou účast," říká Korvasová. „Vyhrát medaile totiž mohou jenom tři nejlepší, ale pro mě je důležité, že všichni naši závodníci předvedli to nejlepší, co mohli, a i když je získání medailí pěknou odměnou za sportovní výkon, tak pro mě jsou vítězové všichni naši bruslaři. Obrovsky si cením jejich úžasného nasazení," dodala veselská trenérka.

Veselí o víkendu hostí mistrovství České republiky v in-line rychlobruslení

Veselí nad Moravou – Příznivci kolečkového bruslení mají před sebou třídenní maraton. Na nové dráze ve Veselí nad Moravou se totiž od pátku 10. do neděle 12. června uskuteční osmý ročník Veselských in-line závodů. Jejich součástí je i mistrovství České republiky v in-line rychlobruslení na dráze a také druhý podnik mezinárodní série in-line závodů East European Cup.

Ve Veselí nad Moravou se tak o víkendu představí nejenom členové pořádajícího klubu a amatérští závodníci, ale také nejlepší čeští rychlobruslaři.

První vrchol přijde už v pátek v osmnáct hodin, kdy se na Slovácku uskuteční mistrovský závod ve sprintu na dvě stě padesát metrů. „Každý bruslař pojede na dráze sám. O medaile i tituly se utkají žáci a senioři," informuje předsedkyně pořádajícího klubu In-line Veselí nad Moravou a hlavní organizátorka víkendových závodů Petra Korvasová. Nejrychlejší žena a muž navíc získají cenu od jednoho partnerů akce.

Sobotní dopoledne bude patřit veřejnosti. Na dráze se představí děti, připravený je i závod kojenců. „Děti, co ještě neumí samy chodit, budou mít připravený koberec o délce pěti metrů,: informuje Korvasová. Atraktivní je i souboj na odrážedlech či rodinná štafeta.

Odpoledne začnou závody kategorií SPEED a mistrovských kategorií na určených tratích. „Závodí se formou víceboje. To znamená, že závodník získává na každé trati body podle umístění, takže v konečném součtu vítězí závodník s nejnižším počtem bodů," informuje Korvasová. Ta upozorňuje, že pro diváky bude připraveno bohaté občerstvení, simulátor nehody, divácká soutěž o ceny nebo fotokoutek.