Z posledního velkého mítinku sezony se odhlásil jamajský sprinter Usain Bolt, který po trojnásobném triumfu na mistrovství světa v Pekingu ukončil sezonu a chce se soustředit na olympijskou přípravu na příští rok.

Veselý vyhrál Diamantovou ligu v letech 2012 a 2013 a letos opanoval stejně jako Pitkämäki dva mítinky. Na kontě má 15 bodů a pokud bude v Bruselu alespoň druhý, bude se bez ohledu na výsledek Fina radovat z diamantu a prémie 40.000 dolarů, necelého milionu korun.

Pokud Veselý skončí třetí, musí doufat, že Pitkämäki nevyhraje. V opačném případě by měli oba stejně bodů a rozhodlo by Finovo třetí vítězství v sezoně. Pokud bronzový medailista z MS Pitkämäki nevyhraje, bude Veselý v každém případě celkový vítězem Diamantové ligy. V poslední dnech si ale dával dohromady bolavá záda.

Očekává se kvalitní závod, neboť na startu je úřadující mistr světa a nejlepší oštěpař sezony Julius Yego z Keni i druhý muž pekingského závodu Ihab Abdelrahman z Egypta. Nechybí Keshor Walcott z Trinidadu, který letos stejně jako Yego přehodil 90 metrů, na startu je i třetí muž světových tabulek Němec Thomas Röhler. Z absolutní světové špičky chybí pouze Antti Ruuskanen z Finska, naopak házet bude druhý český oštěpař Jakub Vadlejch.

Bolt měl v Bruselu běžet 200 metrů, ale v blocích nebude. "Po vzrušujících okamžicích v posledních týdnech v Pekingu jsem se rozhodl, že už v roce 2015 závodit nebudu," řekl Bolt.

"Už myslím na příští sezonu a na olympijské hry v Riu de Janeiro, kde se pokusím obhájit své tituly na 100, 200 a 4x100 metrů," zdůvodnil rozhodnutí muž, který má doma šest zlatých medailí z OH a jedenáct z MS.

Největší sprinterskou hvězdou tak bude v běhu na 100 metrů Američan Justin Gatlin, jeho hlavními soupeři budou Jamajčané Nesta Carter a Asafa Powell.

Jediným mužem, který vyhrál Diamantovou ligu pokaždé od jejího založení v roce 2010 je tyčkař Renaud Lavillenie z Francie. Jeho jediným soupeřem je Konstantinos Filippidis z Řecka, který má o tři body méně.