Hodonínský rodák Veselý už je bez bolesti v koleni, které se zbavil během soustředění v Jihoafrické republice. Trochu ho však trápí Achillova šlacha, ale to je častý jev v úvodu sezony.
Loni začal sezonu v Dauhá, kde letos oštěp nebyl zařazen. V Kataru před rokem vyhrál výkonem 85,09 metru a v Šanghaji skončil druhý za 86,67 m. "Kdybych začal na podobné úrovní jako loni, nezlobil bych se," prohlásil Veselý. "Jsem rád, že vůbec mohu sezonu zahájit takhle podle plánu, protože jsem si loni vytrpěl a nevypadalo to vůbec dobře," uvedl jedenatřicetiletý oštěpař.
Soupeřem mu bude mimo jiné loňský přemožitel ze Šanghaje Tero Pitkämäki z Finska, který před letošní sezonou podstoupil operaci lokte. "Je to první závodu roku, takže to je spíš takové očekávání, test. Jsem zvědavý, co to se mnou udělá," řekl Veselý.
Ví, že kdyby bylo něco v nepořádku, má do srpnového mistrovství Evropy v Curychu čas. "Můžu na pár týdnů vysadit, dát se do pořádku a potrénovat," uvedl. Ostatně to udělal i loni kvůli potížím s tříslem. Po Šanghaji ho čeká Diamantová liga v Eugene.
Poškozená chrupavka na přední straně čéšky a otok v kostní dřeni ho trápily před loňským mistrovstvím světa, po něm a ještě dlouho na podzim. Definitivně pomohlo až běhání naboso v trávě v JAR. "V Africe to nabralo dobrý směr, možná jsem tam měl odjet dřív," míní Veselý.
Hodně mu pomohl i fyzioterapeut Pavel Kolář. "Nakonec se ukázalo, že tomu prospěla zátěž a ne odpočinek," podotkl.
V Šanghaji stále ještě nebude největší atletická hvězda Usain Bolt z Jamajky, který by měl první závod roku absolvovat podle všeho na Zlaté tretře v Ostravě. Na start stometrového sprintu se však postaví jeho největší rival Američan Justin Gatlin. V koulařském sektoru bude vrhat Američan Christian Cantwell, která má letos dobrou formu, o tyči bude skákat světový halový rekordman Francouz Renaud Lavillenie.