Hodonínští veslaři v Hoříně, kde se národní šampionát uskutečnil, nepropadli. Po slušné zimní přípravě a závodech na trenažérech se však čekalo víc. O lepší výsledky však členy slováckého oddílu připravilo mizerné počasí, kvůli kterému strávily na vodě pouze dva týdny.

„Přechod z trenažérů na vodu je dost náročný a chce to neustále jezdit. Každá loď potřebuje usadit. Technické disciplíny se navíc musí trénovat déle," říká předseda VK Hodonín Miroslav Hatala.

Známý funkcionář členy hodonínského klubu nezatracuje. Naopak věří, že v dalších závodech předvedou Viktora a spol. ještě lepší výkony. „Po docela slušné zimní přípravě, ve které jsme měli na trenažérech solidní výsledky, jsme čekali trochu lepší výsledky. Bohužel nás zaskočilo počasí. Na vodě zatím nemáme natrénováno skoro nic. Proto jsem rád, že jsme to zvládli alespoň tímto způsobem," prohlásil Hatala.

Toho v Hoříně potěšil především Milan Viktora. Dvaadvacetiletý závodník skončil mezi muži lehké váhy šestý. „Milana musím pochválit. Před ním byli pouze profesionálové z Dukly Praha, kteří nedělají nic jiného než pouze trénují. Navíc v Praze mají lepší podmínky než u nás na Moravě," uvedl Hatala, který pochválil i dorostenku Pavlínu Flamíkovou. Talentovaná veslařka obsadila na mistrovství republiky třináctou příčku.

„Pavlína sice byla až třináctá, ale vzhledem k tomu, že je dorostenkou teprve prvním rokem a závodila se staršími holkami, podala dobrý výkon," pravil předseda VK Hodonín.

Mezi muži byl Jan Brázda devatenáctý a Kazimír Nedoba osmadvacátý. I mezi ženami se objevili dvě hodonínské závodnice. Veronika Brázdová skončila devátá, její oddílová kolegyně Tamara Konopová se musela spokojit s dvanáctou příčkou.

V závodě lehkých vah byla Renáta Viktorová desátá, junior Michal Režnák skončil dvacátý.

Příliš se nedařilo ani dorostencům, Jakub Mlýnek obsadil jednadvacátou příčku, Michal Slabý dojel hned za ním.

Podle Hataly si všichni závodníci, včetně známých olympioniků Ondřeje Synka a Miroslavy Knapkové, na trati v Hoříně pořádně mákli. „Šest kilometrů je na začátek sezony hodně velký nápor. Někteří měli problém závod vůbec dojet, protože to opravdu není sranda. Navíc v tom studeném počasí to byla vražda. Závod na dvou kilometrech zase bude vypadat jinak," řekl Hatala.

Členové slováckého oddílu mají před sebou další závody. Brněnskou Jarní regatu mládeže zřejmě hodonínští veslaři ještě vynechají. „Asi tam nepojedeme. Máme strach děti na přehradu pustit," říká Hatala.

Regata se blíží

Do Račic, kde se za dva týdny pojedou kvalifikační závody, už vedení hodonínského klubu své závodníky vyšle. „Bude to první zkouška o reprezentační triko. Tyto závody nám napoví trochu víc," míní zkušený funkcionář.

Ani Hatala ovšem letos nezůstane bez závodů. „Na trenažéru jsem odjel dvě kola Českého poháru, skončil jsem bohužel druhý. Teď už se pomalu přesouváme na vodu, kde se budeme připravovat na závod primátorských osmiveslic. Ty letos slaví sto let, takže to bude velká sláva," pronesl Hatala, který se chce v kategorii Masters zúčastnit mistrovství České republiky i mistrovství světa. „Do Itálie bychom chtěli jet," uvedl.

Vedení veslařského klubu už připravuje další ročník Hodonínské regaty. Na řece Moravě se letos pojede 26.a 26. května. „Opět bude s mezinárodní účastí. Čekáme tři sta až tři sta padesát závodníků. Do Hodonína by měli dorazit i Maďaři, se kterými jsme byli v zimě v kontaktu. Jejich start ovšem nemám ještě potvrzený. Tímto chci pozvat všechny fanoušky veslování, aby se přišli podívat nejenom na naše závodníky, ale i na veslaře z ostatních klubů. Většinou jde totiž o děti, které zájem veřejnosti rozhodně potěší a vyburcuje k dobrým výkonům," dodal Hatala.