Druhá na čtyřkilometrové trati skončila Lucie Beláková a třetí místo v absolutním pořadí k radosti diváků patřilo Blaženě Kocúrikové. Domácí závodnice časem 15:30 minuty kralovala kategorii žen nad pětačtyřicet let. Až za Kocúrikovou doběhla nejlepší veteránka nad pětatřicet let, Erika Farkašová. Pátá v Jablonici byla Maria Truissard.

Mezi muži se z triumfu radoval Alexander Jablokov. Jasný favorit opanoval tradiční běh na deset kilometrů, který se běží i jako Memoriál Felixe Rímeše, časem 32:49 minuty. „V cíli přitom nevypadal nijak unaveně,“ uvedl ředitel společného Moravsko-slovenského běžeckého poháru 2017 Pavel Bíla.

Druhé místo překvapivě vybojoval Lukáš Soural před Tomášem Steinerem z Drnovic. Nejlepší veterán Luděk Durďák doběhl celkově čtvrtý a ještě věkem junior Jakub Kopiar obsadil páté místo. Mezi veterány se radovali také Peter Klobučnik, Miroslav Mikula, Lubomír Bartál a Ferdinand Husár. „Jablonická kronikářka si může zapsat, že šestého ročníku se zúčastnilo 412 startujících,“ informoval Bíla.

Na start hlavního závodu na deset kilometrů se postavilo 110 vytrvalců, kratší čtyřkilometrovou trať absolvovalo třiasedmdesát žen a veteránů nad sedmdesát let.

V dětských kategoriích se představilo 211 chlapců a dívek, juniorů a dorostenců bylo osmnáct. „Nakonec vyšlo i počasí, a tak se v prostoru cíle vytvořila perfektní atmosféra podpořená stánky s oblíbenou cigánskou pečení a pivem. No, prostě bylo o diváky postaráno, což se projevilo také na hlučném povzbuzování,“ dodal s úsměvem Bíla. Další závod Moravsko-slovenského běžeckého poháru se koná v pondělí 8. května v Rohatci.