„Luděk je sice lehká váha, která poletuje ve větru, ale přesto dokázal druhého Jakuba Hakla porazit o čtyřiašedesát sekund,“ informuje ředitel společného Moravsko-slovenského běžeckého poháru 2017 Pavel Bíla.

Ve stejném čase jako druhý Hakl doběhl i třetí Patrik Portášík. Člena skalického Grafobalu v cíli hodně mrzelo, že ve finiši neudržel stříbrnou pozici.

Jako první se ale na fotbalovém hřišti v Hlbokém objevil vítězný junior Peter Orgoň, který čtyřkilometrovou trať absolvoval za 15:18 minuty. Ženské kategorie ovládla nejlepší veteránka Erika Farkašová. Druhá byla nadějná žákyně Zuzana Švejdová a třetí místo si zajistila vítězka kategorie žen nad pětačtyřicet let Blažena Kocúriková.

Čtvrtý závod populárního běžeckého seriálu poznamenaly absence favoritů, kteří před závodem v Hlbokém dali přednost půlmaratonům v Bratislavě a v Praze. I přesto sedmadvacátý ročník tradičního Běhu okolo Hlbokého přinesl těsný rekord v účasti, příjemné jarní počasí a silné poryvy větru. „Dětské kategorie závodily na trávě fotbalového hřiště a v každém okruhu musely bojovat se silným protivětrem. Ti slabší toho měli až nad hlavu,“ všiml si Bíla.

I přesto byly mezi chlapci a děvčaty k vidění napínavé souboje až do posledních metrů. „Musím pochválit hlavně běžeckou skupinu ŠK Jablonica. Tady se začíná formovat velmi silná běžecká základna, což je pak vidět i na stupních vítězů,“ říká Bíla.

Početné startovní pole, ve kterém se utkalo 147 mužů a žen, bylo smířeno s tím, že tentokrát si ve větrné loterii o rekordních časech musí nechat zdát.

Populární běžecký seriál se nyní stěhuje do Mikulčic, kde se v sobotu koná Velká Morava. „Ta je zároveň prvním závodem letošní Běžecké tour. Všechny kategorie běží na stejné desetikilometrové trati,“ informuje Bíla.

Běh okolo Hlbokého 2017
Muži: 1. Jakub Hakl (Radošovce) – 32:40, 2. Patrik Portášik (Skalica), 3. Petr Buček (Těmice)
Muži 40 let: 1. Luděk Durďák (Rohatec) – 31:36, 2. Dušan Tomčal (Lipov), 3. Jozef Jurčík (Skalica)
Muži nad 50 let: 1. Dušan Brezovský (Gbely) – 34:31, 2. Milan Nikodem (Myjava), 3. Jan Miškeřík (Lipov)
Muži nad 60 let: 1. Miroslav Mikula (Radošovce) – 36:19, 2. Josef Chrenka (Skalica), 3. Ferdinand Kocák (Gbely)
Muži nad 65 let: 1. Vladimír Varmuža (Hodonín) – 38:35, 2. Lubomír Bartál (Hodonín), 3. Karel Navara (Uherský Ostroh)
Muži nad 70 let: 1. Ferdinand Husár (Trenčín) – 18:34, 2 Karel Karas (Hodonín), 3. František Joch (Strážnice)
Ženy: 1. Iveta Kluknavská (Gelnica) – 17:22, 2. Petra Měsíčková (Sobůlky), 3. Michala Martišová (Jablonica)
Ženy nad 35 let: 1. Erika Farkašová (Skalica) – 16:02, 2. Andrea Borovská (Brezová pod Bradlom), 3. Miroslava Zíšková (Jablonica)
Ženy nad 45 let: 1. Blažena Kocúriková (Jablonica) – 16:30, 2. Marta Durnová (ANTALIS Branopac), 3. Anna Portášiková (Skalica)