Ten byl s výkony svých svěřenců spokojen. Jakub Stehlík ve svém teprve druhém utkání porazil 3:0 na body Kristiana Bielika z Dubnice. Další vítězství pro domácí zaznamenal Jan Blažek, který vyhrál 2:1 na body nad boxerem z klubu Gauner Jihlava. „Jakub mě velmi potěšil, neboť si se svým soupeře s přehledem poradil. Janův zápas byl daleko vyrovnanější, vítězství si o to vážím víc, protože to byl opravdu těžký duel,“ prozradil mistřínský kouč.

Další dva zástupci domácího klubu své zápasy prohrály. „Šťastný padl 0:3 na body, ale bylo to jeho teprve první utkání,“ vysvětlil Kobliha.

Hodonínský stoper Patrik Dressler se v Rosicích prosadil z pokutového kopu.
Hodonín zaskočil favorizované Rosice. Utkání rozhodla penalta Dresslera

Toho daleko víc mrzela porážka Hikertsbergera, jenž podlehl v napínavém souboji Štěpán Jahodovi z Těmic. „Bylo to slovácké derby, vyrovnané od začátku až do konce. Náš boxer si díky výškové převaze držel odstup, zvládl zasahovat soupeře a tím sbíral body. Nakonec však podlehl tlaku silového Jahody s velmi tvrdým úderem. V poslední minutě třetího kola těmický boxer udeřil pravým hákem a Hikertsberger šel na kolena. Utkání tak prohrál KO.,“ litoval trenér nešťastné porážky.

Zdroj: Kryštof Neduchal

Velkých rozruch vyvolal souboj bývalého mistřínského boxera Pavla Rajchmana, který nyní nastupuje za prosluly brněnský klub Jetsaam Gym, pod vedením profesionálního boxera Marka Andrýska. Syn senátorky Evy Rajchmanové byl v duelu s Ondřejem Sekuou z Olomouce lepší, avšak díky rozhodnutí ringového rozhodčího byl za úder na zátylek diskvalifikován. „Dle slov několika přítomný trenérů bylo toto rozhodnutí nešťastné. Sekula nejdřív dal Rajchmanovi tři údery po přerušení, což rozhodčí přešel. Následně se pak rozhodl pro předčasné ukončení zápasu a diskvalifikaci Rajchmana,“ zlobil se Kobliha.

Fotbalisté Lednice (v modrém) doma remizovali 1:1 s Ratíškovicemi.
OBRAZEM: Ratíškovice vyrovnaly s Lednicí v nastavení. Antoš zahodil penaltu

A vzápětí dodal. „Myslím si, že rozhodčí by měl mít stejný metr na obě strany. Pokud nediskvalifikoval Sekulu za údery po stopu, měl být objektivní,“ uzavřel kouč.

Do Svatobořic-Mistřína se Národní liga boxu vrátí opět na podzim. Funkcionáři však přemýšlejí, zda kvůli nedostačující kapacitě sokolovny neuspořádají akci na jiném místě.