„Viktorie si z Havířova odnesla ještě stříbrnou medaili ze čtyřhry, když s Anetou Bošinovou z Vlašimi podlehly až ve finále litoměřickoděčínské dvojici Špačková, Blašková,“ informoval hodonínský kouč Ján Medvecký.

Tomu udělala radost sedmičlenná výprava v Ostravě. Až na mladší žačku Kláru Ševčíkovou, která podala velmi pěkný výkon, postoupily všechny ostatní hráčky z kvalifikace mezi elitní šestnáctku. „Nejlépe opět zahrála Veronika Kmeťová. Získala pro Hodonín cenné stříbro, když ji až ve finále dvouhry zdolala Barbora Kapounová z Hradce Králové,“ sdělil Medvecký.

Mezi osm nejlepších se z Hodoňanek probojovaly ještě Denisa Pyskatá, která skončila na raketě právě Kmeťové a Markéta Ševčíková. „Tu zmořila v závěru turnaje únava a nestačila na Magdu Šubíkovou z Břeclavi,“ podotkl kouč SKST Hodonín.

Smůlu měla v Ostravě Veronika Tušlová, která se dvěma výhrami ve skupině na horší poměr setů nepostoupila mezi elitní osmičku. Podobně se vedlo i Barboře Blechové. Obě tak obsadily deváté až dvanácté místo.

Tradičně se Hodoňankám dařilo ve čtyřhře. Zlato vybojovala dvojice Lucie Novotná s Veronikou Kmeťovou. Stříbro si přivezli Denisa Pyskatá s Veronikou Tušlovou a bronzovou medaili získala Markéta Ševčíková se Stanislavou Slezákovou ze Zlína. „Pro děvčata by měly být dílčí úspěchy i neúspěchy v jednotlivých zápasech hnacím motorem do další tvrdé práce za zelenými stoly,“ dodal hodonínský kouč Ján Medvecký.

Ten vedl Hodoňanky v Ostavě. V Havířově koučoval hodonínské nejmladší žactvo Petr Ševčík. Další porce zápasů čeká na stolnětenisové žactvo a dorost o víkendu 22. a 23. října v Dubňanech, kde jsou na programu bodovací turnaje Jihomoravského kraje.