I když na Hané skončila hodonínská série devíti výher v řadě, zůstaly svěřenkyně trenérů Reného Gärtnera a Mariána Šupíka v čele tabulky. Před druhou Slavií Plzeň mají po polovině soutěže jednobodový náskok. „I přes závěrečnou porážku hodnotíme podzimní část pozitivně. Nikdo nečekal, že budeme po jedenácti kolech první. Samozřejmě ne všechno bylo ideální, ale na výkonech z první půlky sezony se určitě dá stavět," říká kouč Hodonína Marián Šupík.

Poslední ztráta ale ambiciózní slovácký celek pořádně naštvala. Nedělní duel v Olomouci ale ukázal, že to Jihomoravankám proti mladým interligovým rezervám letos nejde.

Lídr první ženské ligy v úvodním zápase nové sezony nestačil na béčko Zlína, v neděli zase podlehl mladému týmu Zory. „Nevím, čím to je. Zřejmě je to v hlavách děvčat, která k zápasům s béčky přistupují trošku jinak," nabízí svůj pohled Šupík.

Právě menší koncentrace se na výkonu Hodonína negativně podepsala. Hostující házenkářky nastoupily do utkání bez patřičného důrazu a agresivity. Hráčkám scházelo větší odhodlání i snaha porvat se o body.

Naproti tomu Hanačky oplývaly velkou energií, měly výtečnou defenzivu a v brance skvělou gólmanku Bártovou. Nejlepší hráčka zápasu bravurními zákroky deptala hostující kanonýrky.

Slovácký celek sice ve 4. minutě vedl 2:1, ale výtečně hrající béčko Zory výsledek pěti brankami otočilo na 8:3. Střelecky zářila hlavně mladá spojka Hochvaldová. Autorka osmi přesných zásahů. přesnými zásahy ze střední vzdálenosti postupně vyhnala z branky obě hodonínské gólmanky.

Zatímco rozjetá domácí děvčata se těžko bránila, hostující hráčky se střelecky trápily, když v úseku mezi šestou a sedmnáctou minutou nedaly ani jeden gól. Jihomoravanky neměly v koncovce ani štěstí. Rány Birkušové, Kalinové a Budayové totiž skončily na tyči. I přesto favorit výsledek ještě do přestávky otočil a do šatny si nesl těsný jednogólový náskok.

Hodonín ale o vedení ve druhém poločase svojí laxností přišel a ve 42. minutě prohrával 17:20. Hostujícím trenérům nepomohlo burcování ani změny v sestavě, favorit se až do konce střetnutí neprobral a na Hané nakonec prohrál o tři branky.

Domů pak odjel rozladěný a bez bodu. „Do zápasu jsme nevstoupili dobře, od začátku nám to nešlo. Jsem zklamaný z výkonu hráček, protože tady jsme zbytečně ztratili dva body," řekl evidentně rozladěný Šupík. Kouč Hodonína nebyl spokojený s výkonem hráček ani verdikty nepřesných rozhodčích. Na dvojici arbitrů ale slovenský trenér porážku nesváděl. „Utkání jsme si prohráli sami," dodal.

Hodonínské házenkářky před vánočními svátky čeká ještě čtvrtfinále Českého poháru. Prvoligový lídr ve středu 21. prosince vyzve Zlín. Duel ve sportovní hale TEZA začíná v sedmnáct hodin.

2. liga v házené žen, 11. kolo:

Zora Olomouc B – HK Hodonín 27:24 (13:14)

Nejvíce branek: Hochvaldová 8, Kašpárková, Salašová a Sklenářová 4 – Tóthová 10/3, Birkušová 5. Rozhodčí: Pluhař, Suchánek. Vyloučení: 2/5. Diváci: 70.

Hodonín: Nejezchlebová, Blažková – Tóthová 10/3, Kováčiková, Pospíšilová 3, Kalinová 2, Birkušová 5, Marková, Nováková, Višňovská 2, Bydžovská, Budayová 2.