Hned několik změn postihlo přes letní přestávku české mistryně z Hodonína. Od srpna vystřídala na trenérském postu Jaromíra Kubinu mladšího bývalá prvoligová hodonínská jednička Ján Medvecký. A premiérově nastoupila v pozici trojky osmnáctiletá juniorská reprezentantka Hana Matelová.

Do Hodonína se vrátila superliga po dvou letech. Takže oproti loňsku nečekají na hodonínské diváky jen dva kvalitní soupeři (Frýdlant a Břeclav), ale minimálně kvarteto (v extralize Břeclav a v superlize Linec, Topolčany a Villach).

Právě s Topolčany odstartovaly Hodoňanky novou sezonu. Hosté přicestovali bez nemocné Kúdelové, za kterou na poslední chvíli zaskočila teprve dvanáctiletá Piterková. I přesto se hráčky z Topolčan dlouho držely, a to hlavně díky slovenské vicemistryni Balážové.

Hned úvodní čtyřhra byla hodně dramatická Shi Dan s Vachovcovou udolaly Klačanskou s Balážovou až v pátém setu 11:9. Tento důležitý bod si Slovensky vzaly zpátky Klačanskou, jež porazila taky až po pětisetové bitvě Vachovcovou. Ještě předtím potvrdily role favoritek Shi Dan a Balážová, takže stav byl vyrovnaný 2:2.

Poté ukázala svůj útočný rejstřík Balážová, když po třech vyrovnaných setech s Shi Dan připsala Topolčanům třetí bod. „Barbora to na obranu umí,“ potvrdil topolčanský kouč Dušan Michalka.

Vachovcová s Piterkovou rychle srovnala na 3:3. Pak překvapila Matelová topolčanskou jedničku Klačanskou, když zvítězila 3:1 na sady. „Ještě před zápasem jsme neměli jisto v sestavě. Po dohodě s celým týmem jsme dali šanci Hance. A se svou hrou na topolčanskou obranu splnila velice dobře svoji úlohu. Až nad očekávání,“ smekl před áčkovým debutem Matelové nový hodonínský kouč Ján Medvecký.

Další bod přidala Hodonínu po duelu obranářek Shi Dan, když na její útočnější pojetí nenašla Klačanská odpověď.

Špičkový středoevropský stolní tenis v té době předváděli za druhým stolem Vachovcová s Balážovou. Naděje slovenské pingpongu sice ztratila na úvod první set, ale ne zápas a snížila tak na 4:5.

O třech bodech nakonec rozhodla Hana Matelová, když zcela suverénně porazila topolčanskou mladší žákyni 3:0. „Chceme postoupit. Cíl je proto jasný – dvakrát zvítězit s Topolčany. První zápas byl hodně náročný, protože hlavně Balážová podala dobrý výkon. Soupeř byl o jednu hráčku základní sestavy slabší, ale i kdyby nastoupila, tak by to bylo vyrovnané. Jsme rádi, že jsme vyhráli,“ shrnul první superligový duel Medvecký.

Jeho protějšek byl s úrovní utkání spokojený. „Pro diváky to byl pěkný a atraktivní zápas. Škoda Alenky Kúdelové, že nemohla přicestovat, protože jí vážně onemocněl syn. Je to citelná ztráta, když místo pro tým platné hráčky musíme vzít mladší žákyni. To jsou mínus tři body. Ale na střetnutí se dalo dívat. Už se těšíme na odvetu,“ uzavřel hostující kouč.

Příští úterý přivítají Hodoňanky největší favoritky superligy AG Linec, který by měl na Lipovou alej přijet s hodonínskou odchovankyní Ivetou Vacenovskou a dvěmi Číňankami.

SKST ČSAD Hodonín – ŠKST Topvar Topolčany 6:4 (Shi Dan, Vachovcová – Klačanská, Balážová 3:2, Shi Dan – Piterková 3:0, Matelová – Balážová 0:3, Vachovcová – Klačanská 2:3, Shi Dan – Balážová 0:3, Vachovcová – Piterková 3:0, Matelová – Klačanská 3:1, Vachovcová – Balážová 1:3, Shi Dan – Klačanská 3:0, Matelová –Piterková 3:0).