Mažoretkám ze Vnorov se v Dubňanech dařilo. V dopoledních hodinách Tygřice bojovaly o první medaile v kategoriích sólo, duo, trio, miniformace a formace. „Celkem jsme získaly pět zlatých, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile," informovala trenérka slováckého klubu Jitka Zlomková.

Odpoledne se do soutěžení zapojily i velké sestavy. Baby–tygřice, jak se nazývá mažoretkový potěr, vybojovaly stejně jako Tygřice stříbrnou medaili. „Celý sportovní den v Dubňanech byl pro naši výpravu značně úspěšný. Děvčata měla velkou radost nejen ze získaných medailí, ale také ze skvěle předvedených sestav," prohlásila Zlomková.

Podle ní je mažoretkový sport i na Hodonínsku hodně oblíbený. „Konkurence je dost velká, protože v každé kategorii mezi sebou soupeří osm až deset skupin," řekla Zlomková.

Když s trénováním mažoretek v roce 2009 začínala, měla s kolegyněmi k dispozici dvacet děvčat. V současnosti je ve vnorovském klubu čtyřiapadesát dětí „Máme uskupení Babytygřic, Mini–tygřic a Tygřic," připomněla Zlomková, která s dalšími trenérkami Stanislavovými vede své svěřenkyně třikrát týdně. „Když máme před soutěží, tak trénujeme i o víkendu v sobotu a v neděli," říká.

Vnorovské mažoretky se pečlivě připravují ve sportovní hale nebo v menší školní tělocvičně. „Podmínky máme slušné, i když peněz by stejně jako v dalších sportech mohlo být víc," uvedla Zlomková.

Ta tvrdí, že mažoretkou se může stát téměř každá holka. „Stačí když bude umět pochodovat na levou nohu a půjde jí práce s hůlkou. Pohyb, tanec a aerobik už ji naučíme," usmívá se Zlomková, která se v začátcích musí vždy obrnit především klidem a trpělivostí. „Chce to čas. Stejně jako v jiných sportech se děvčata šampionkami nestávají ze dne na den," dodala.