Obhajobu Jakuba Tomečka ani Elišky Roubalové nikdo nezpochybňoval. Úspěšní sportovci si další triumf zasloužili, i když především známý skeetař má za sebou už lepší ročníky. „Je to super. Letos jsem to opravdu nečekal, protože výsledky nebyly možná kvůli škole takové, jaké jsem si představoval. O to víc mě prvenství překvapilo a potěšilo," přiznal po vyhlášení Jakub Tomeček, který měl letos velkou konkurenci. „Třeba Tomáš Řičica měl v ragby na Českou republiku mega úspěchy," připomněl Tomeček.

Sportovec obce Vnorovy 2015Muž: Jakub Tomeček (sportovní broková střelba, disciplína skeet)
Žena: Eliška Roubalová (moderní gymnastka)
Dorostenec, junior: Michal Kočiš (fotbal)
Dorostenka, juniorka: Tereza Korvasová (atletika)
Talentovaná dívka: Michaela Knotková (atletika)
Talentovaný chlapec: Jonáš Běhal (moderní gymnastka)
Trenérka roku: Johana Roubalová (moderní gymnastika)
Nejlepší kolektiv: přípravka SK Agro (fotbalisté)
Speciální ocenění: Jan Zachar (fotbal)
Cena publika: Michaela Knotková (atletika)

Čtyřiadvacetiletý člen Komety Brno skončil na mistrovství České republiky mezi jednotlivci až šestý. Souboj týmů Tomeček se svými parťáky na národním šampionátu ovládl, na mistrovství světa pak byl šestý.

Více než dosažených výsledků si sympatický sportovec považuje dokončení studia na vysoké škole, kde na fakultě sportovních studií absolvoval obor kinantropologie.

Účastník olympijských her v Londýně si slavnostní večer užíval. „Moc se mi to líbilo. I když i minulý rok to bylo super, tak letos byla úroveň ještě o tisíc procent lepší," míní známý skeetař, kterého na pódiu vyděsilo pouze vysoké kolo Josefa Zimovčáka, na kterém se necítil příliš dobře. „Myslel jsem si, že spadnu," pravil Tomeček.

Moderní gymnastka Eliška Roubalová, která startovala v kategorii dorostenek, brala medaile na pohárovém závodě ve Veselí nad Moravou, Přerově či Vyškově.

Na oblastním přeboru Jihomoravského kraje skončila třetí, na mistrovství České republiky obsadila osmou příčku.

Výborný výsledek dosáhla dvaadvacetiletá gymnastka v Liberci, kde na Akademickém mistrovství České republiky získala stříbrnou medaili. „Letošní ceny si považuji ještě víc než té loňské, protože poslední sezona pro mě byla o sto procent lepší než ta minulá," prohlásila Eliška Roubalová.

Korvasová se teprve rozjížděla

Povedený rok má za sebou i juniorka Tereza Korvasová. Hodonínská odchovankyně, která momentálně hájí barvy USK Praha, získala medaile v běhu na tři kilometry i patnáct set metrů.

Letos si vyzkoušela i půlmaratón nebo se představila na mistrovství Evropy a světa v běhu do vrchu. Na národním šampionátu v silniční cyklistice zase absolvovala časovku a závod na devadesát kilometrů. „V rodné vesnici si toho moc považuji. Letošní sezona byla taková zajížděcí. V nové skupině jsem se seznamovala s prostředím i s trenérem Pitákem. Jsou věci, které se podařily více, jiné zase méně. Něco mě mrzí, ale na druhé straně rok 2015 mohu hodnotit úspěšně," prohlásila Korvasová.

Cenu obdržel i šikovný fotbalista Michal Kočiš. Osmnáctiletý mladík vyhrál s dorostem Agra okresní přebor i krajskou soutěž dorostu, letos pomáhá mužům ve třetí třídě. Doma má i několik cen za nejlepšího střelce či hráče turnaje. „Je to pro mě čest. Takové ocenění nedostávám každý den," řekl Kočiš.

Své prvenství z loňska obhájila i běžkyně Michaela Knotková. Talentovaná atletka se stala mistryní republiky v běhu na osm set metrů v hale i na dráze, na letní olympiádě dětí a mládeže byla třetí. Na mezistátním utkání pěti evropských zemí zase získala stříbro.

Na vrchol se letos dostal i třináctiletý Jonáš Běhal. Nadaný sportovní gymnasta, který startuje za Orel Vnorovy, byl v letošním roce mistrem České republiky ve volných sestavách.

Trenérka roku

Trenérkou roku se stala Johana Roubalová, která se výchově mladých moderních gymnastek především z kombinovaného programu věnuje již od patnácti let. Pod jejím vedením v Českomoravském poháru soutěžila společná skladba s názvem Irsko. „Byla jsem hodně překvapená, protože netrénuji dlouho. Čerpám ze svých zkušeností. To, co vyhovuje mě, aplikuji na své svěřenkyně. Navíc jim všechno mohu předvést," uvedla Johana Roubalová.

Cenu pro nejlepší kolektiv obdržela fotbalová přípravka SK Agro. Speciální ocenění získal Jan Zachar. Sedmasedmdesátiletý funkcionář byl za svoji práci pro fotbal uveden do vnorovské síně slávy.

Letošní novinkou byla cena publika, pro kterou si na pódium vystoupala atletka Michaela Knotková. „Rozhodnutí komise si velice vážím, ale ta rozhoduje na základě výsledků, kdežto ocenění publika mě těší víc, protože u lidí jsou na prvním místě sympatie," říká Knotková, kterou letos trápilo nepříjemné zranění.

S naprasklou podkolenní šlachou laborovala téměř tři měsíce. „Hlavně kvůli tomu nebyla poslední sezona tou nejlepší," řekla Knotková.

Slavnostní večer spojený s vyhlášením nejlepších sportovců obce Vnorovy se uskutečnil v sobotu večer v Lidovém domě.

Nadmíru povedenou akci, která se v obci na Veselsku konala už podruhé, opět moderoval fotbalista Marek Janoušek společně s učitelkou tělesné výchovy na základní škole Veronikou Kuryviálovou. Sehraná dvojice společně s pozvanými hosty a účinkujícímu skvěle bavila zaplněný sál.

Povedený večer svým vystoupením zpestřila kapela Suma band, sportovcům, pozvaným hostům i dalším návštěvníkům na pódiu se ukázali i mladí tanečníci či gymnasté. Mezi předávajícími byli starosta Vnorov Antonín Gazárek, místostarosta Pavel Chudík, šéftrenér mládeže Slovácka Zdeněk Botek, brankář ligové Zbrojovky Brno Dušan Melichárek, desetinásobný mistr světa na vysokém kole Josef Zimovčák, veselský kanoista Richard Hála, ředitelka Základní školy Vnorovy Hana Tillichová či známý sportovní nadšenec Karel Studnička nebo vnorovská ikona Petr Žádník.

Významným hostem byl i přední český lékař Pavel Pafko. Elitní břišní a hrudní chirurg v minulosti léčil i prezidenta Václava Havla, 28. října 2013 dostal medaili Za zásluhy. Do Vnorov přijel na pozvání kamaráda Josefa Zimovčáka z Bratislavy. „Jsem rád, že jsem tady mohl být. Překvapilo mě, že v tak malé obci je tolik sportovců a tolik dobrých lidí, kteří pomohli přispět na nemocné děti," řekl Pafko. Toho doprovázel i spisovatel Jan Králík.

Vyhlášení mělo i charitativní podtext. Ocenění sportovci i další návštěvníci společně vybrali částku 8 960 Kč, kterou věnovali Nadačnímu fondu Josefa Zimovčáka – Na kole dětem.