Hatala se pyšní titulem čestného člena Českého veslařského svazu. „Jde o nejvyšší ocenění, které lze ve veslařském životě dosáhnout. Tento titul jsme vždycky udělovali na valné hromadě. Letos jsme však pro předání zvolili speciální místo. Pan Hatala je oceněný v jeho rodišti, aby si to užil společně se svými kolegy a spoluobčany“ prohlásil na palubovce sportovní haly TEZA předseda svazu Dušan Macháček.

Významný činovník předal společně s předsedou Českého olympijského výboru Jiřím Kejvalem Hatalovi odznak, plaketu a kytici. Slavnostní ceremoniál byl součástí sobotního mezinárodní mistrovství České republiky v jízdě na veslařském trenažéru, které o víkendu hostila sportovní hala TEZA. „Je to největší pocta pro člověka, který se celý život věnuje tomu, co má rád. A vidí za sebou výsledky. Ne svoje, ale svěřenců a celého klubu,“ říká Hatala. Emotivní chvíle ho dojaly. Slzy se známému sportovci draly do očí. „V tomto okamžiku prožívám nádherný pocit radosti a štěstí,“ prohlásil Hatala.

Známý veslařský trenér a funkcionář se milovanému sportu věnuje šestatřicet let. Celou kariéru prožil v rodném Hodoníně. „Náš oddíl letos slaví sto desáté výročí založení, což je obrovská doba. Za spoustu let jsme v Hodoníně dokázali vychovat mnoho reprezentantů, kteří se představili na evropských a světových šampionátech nebo olympijských hrách,“ připomíná Hatala, který v klubu zažil vzestupy i pády, chvíle radosti z výher i zklamání z porážek.

„Nejvíce mě těší, že se nám podařilo udržet život v oddíle. Jsem moc rád, že klub po sto deseti letech žije v této podobě,“ uvedl Hatala.

V roce 2009 obdržel výroční cenu města Hodonín, letos si na něj vzpomněli i svazoví činovníci. „Zažil jsem toho u vody spoustu a vypíchnout pouze jeden moment nejde,“ říká Hatala.

„Prožili jsme opravdu těžké chvíle, kdy klub živořil a neměli jsme finanční prostředky na to, abychom zabezpečili důstojný chod, ošetřili veslaře a koupili lodě,“ pokračuje.

„Ale i tyto těžké chvíle jsme přečkali a postupem doby se všechno zlepšovalo,“ dodává závěrem.