V kategorii děvčat ročníku 2001 a mladší startovalo osm družstev. Kromě domácího Veselí nad Moravou se na turnaji představily dva týmy Ivančice, dvě mužstva UP Olomouc, Základní škola Heyrovského Olomouc, Újezd u Brna a minižákyně DDM Strážnice, které začaly s házenou teprve v květnu loňského roku.

Kvůli početné marodce hostovaly ve strážnickém družstvu hráčky Hodonína Valérie Smetková a Markéta Blanáriková. „Předpokládali jsme, že se na turnaj jedeme spíše učit a sbírat zkušenosti, než bojovat o nějaké výraznější umístění,“ řekla trenérka DDM Strážnice Petra Nováková.

Ale hned první utkání ukázalo, že mladé strážnické házenkářky se mohou měřit i s mnohem zkušenějšími soupeřkami. Nečekaně vysoká výhra 10:0 nad ZŠ Heyrovského dodala Strážnici potřebné sebevědomí a následné rekordně vysoké vítězství 17:0 nad béčkem Ivančic bylo pro všechny velikým překvapením. Posledním soupeřem ve skupině bylo chlapecké družstvo UP Olomouc A, kterému Strážnice podlehla po vyrovnaném boji 8:11.

Finálovou skupinu tvořily chlapecké celky Olomouce, Sokol Ivančice A a DDM Strážnice. Ve vyrovnaném utkání s béčkem UP Olomouc se znovu prokázalo, že děvčata ze Strážnice nemají s chlapeckou házenou dostatek zkušeností. „Na soupeře jsme nestačili především v tvrdosti a agresivitě. Porážka tři pět nás dost mrzela, protože ve vyrovnaném zápase jsme neproměnili tři sedmimetrové hody, což se nakonec ukázalo jako rozhodující,“ pronesla Nováková.

V posledním zápase finálové skupiny pak DDM Strážnice přehrála děvčata ze Sokola Ivančice A 12:8 a obsadila tak konečné třetí místo. „Celé družstvo podalo bojovný výkon a důsledná obrana, která byla pro všechny soupeře jen těžko překonatelná, se stala základem nečekaného úspěchu,“ uvedla Nováková.

Nejlepší střelkyní a nejužitečnější hráčkou turnaje byla se sedmatřiceti brankami vyhlášena Valérie Smetková. Za dobrou obranou podala výborný výkon i gólmanka Markéta Blanáriková.

Svůj podíl na nečekaném úspěchu mají i hodonínští trenéři Mirek Dratva a Pavel Blanárik, kteří společně s trenérkami DDM Strážnice Petrou Novákovou a Marií Knitlovou vytvořili výborný trenérský kolektiv.