Utkání v Podhorním Újezdu začalo za mírného deště. „Začátek střetnutí se nesl v útočném duchu, kdy dominovaly útoky a vedení se přelévalo ze strany na stranu," hlásil hostující trenér Zdeněk Provazník.

Domácí tým střelecky táhl především tradiční střelec Patrik Bajer. V hostujícím útoku, který nastoupil bez zraněného Malovaného, zářil hlavně kapitán Pavel Fojtík. První poločas skončil nerozhodně 11:11, kdy až po vypršení třiceti minut chytil veselský brankář Pejša trestný hod z prostředu hřiště.

Ve druhé půli se výrazně zlepšila hra hostující obrany, kterou podržel několika výbornými zákroky brankář Pejša. Útok držel střelecké tempo, a tak se Veselané dostali ve 45. minutě do dvoubrankového vedení. Ke konci utkání hostující obrana vybojovala ještě několik míčů a útok navýšil skóre na konečných 23:19. „Celý tým zaslouží pochvalu za bojovnost," řekl Provazník.

Ten měla naopak v zápase s Dobruškou k výkonu svých svěřenců značné výhrady. „První poločas nevyšel útoku, který se nemohl proti domácímu gólmanovi prosadit. Polovinu branek jsme dali ze šestimetrových hodů. Bohužel se nám nedařilo ve hře ani při trestných hodech," pronesl Provazník, který litoval hlavně zranění útočníka Malovaného.

Jihomoravané sice ve druhém poločase stáhli náskok soupeře na jediný gól, ale vyrovnat se jim už nepodařilo. „Ke konci utkání, kdy už jsme hráli na vítězství, jsme nakonec obdrželi pár branek a zápas nakonec prohráli," prohlásil veselský kouč.

V předehrávce druhého kola se vůbec nedařilo nejlepšímu útočníkovi Fojtíkovi, který svoji první branku dal až ve 14. minutě druhého poločasu.

1. kolo: Sokol Podhorní Újezd – SK NH Veselí nad Moravou 19:23 (11:11)

SK NH Veselí: Tomáš Pejša, Zdeněk Provazník – Tomáš Václavík, Jakub Matuška, Pavel Vaďura, Kryštof Mička – Pavel Fojtík (13), Jan Fišer (7), Kamil Provazník (3), Jakub Svitálek. Trenér: Zdeněk Provazník.

Předehrávka 2. kola: Sokol Dobruška – SK NH Veselí nad Moravou 19:16 (8:6)

SK NH Veselí: Tomáš Pejša, Zdeněk Provazník – Tomáš Václavík, Jakub Matuška, Pavel Vaďura, Kryštof Mička – Pavel Fojtík (2), Jan Fišer (9), Petr Malovaný (2), Kamil Provazník (3), Jakub Svitálek. Trenér: Zdeněk Provazník.

1. kolo: Sokol Dobruška – Jiskra Humpolec 15:17 (8:9), KNH MS Brno – Sokol Ostopovice 18:12 (8:6), Osek nad Bečvou – Sokol Albrechtičky 11:14 (5:6), SSK Vítkovice – Sokol Kokory 23:21 (12:8), Sokol Svinov – Stará Ves n. O. 17:17(10:10).