„S výsledky i umístěním jsme spokojení. Začátek nám vyšel skvěle. Po šesti výhrách jsme dokonce byli v čele tabulky. Pak jsme sice nějaké body ztratili, ale celkově byl podzim dobrý," uvedl hrající předseda FBK Panthers Ratíškovice David Příkaský.

Celek z Hodonínska odjel do Adamova bez Gajdíka a Lekeše. V sestavě se však po dlouhé době objevil útočník Tom Blaha, který si hned na prvním letošním turnaji zlomil klíční kost a od té doby mužstvu chyběl. Defenzivu Ratíškovic zase vyztužil Jakeš, mezi třemi tyčemi nastoupil gólman Grufík.

Brankář Panterů měl v sobotním dvojzápase poměrně dost práce. Poslední Šlapanice, které patří pod Klobouky u Brna, totiž nehrály vůbec špatně a favorita trápily.

Tým z Brněnska se dokonce ujal vedení, ale Ratíškovice výsledek čtyřmi brankami v řadě otočily. Panteři v zápase plném šancí a branek náskok aktivní hrou uhájili, i když patnáct vteřin před koncem inkasovali kontaktní gól a v závěru se strachovali o povinnou výhru. „Šlapanice jsou sice v tabulce vzadu, ale určitě nemají špatný tým. Soupeř měl v sestavě hodně mladých kluků, kteří byli snaživí, ale dělali chyby vzadu. Také je příliš nepodržel nejistý brankář," uvedl Příkaský.

Přestřelku řídila první ratíškovická formace. David Uhlík se blýskl hattrickem, David Příkaský dal dva góly, po jedné brance přidali Křižka s obráncem Zlámalem.

Zatímco elitní útok řádil, výkon druhé pětice zůstal za očekáváním. Viktor Příkaský s Blahou a Zemským se střelecky soužili, navíc byli u většiny obdržených branek. „Moc jim to nešlo," přiznal hrající předseda ratíškovického klu­bu.

V duelu s Blanskem už ale šlapal celý tým. Panteři ovšem začali špatně a brzy prohrávali 0:1. Slovácký celek sice rychle srovnal, ale pak dovolil Atlasu odskočit až na rozdíl tří branek. Ratíškovice to však ani za nepříznivého stavu 1:4 nezabalily. Příkaský a spol. postupně vyrovnali hru i skóre.

V hektickém závěru mohly tři body urvat oba celky, ale na výsledku 4:4 už se nic nezměnilo. „Vzhledem k vývoji utkání a síle Blanska remízu bereme," dodal David Příkaský, který stejně jako parťák Uhlík skóroval v obou sobotních duelech. Dvakrát se s Blanskem trefil probuzený Viktor Příkaský.

Jihomoravská liga mužů má nyní vánoční přestávku. Florbalová soutěž pokračuje až v sobotu 14. ledna. Panteři se v Dubňanech utkají s Boskovicemi a Adamovem.

Jihomoravská liga mužů

FBK Panthers Ratíškovice – FbC Aligators Orel Šlapanice C 7:6

Branky Ratíškovic: David Uhlík 3, David Příkaský 2, Lukáš Křižka, Jaroslav Zlámal

FBK Panthers Ratíškovice – FBK Atlas Blansko 4:4

Branky Ratíškovic: Viktor Příkaský 2, David Příkaský, David Uhlík