Zbytečně vyhrocený zápas byl v 59. minutě za stavu 16:15 pro domácí tým předčasně ukončen. Důvodem byl nízký počet hostujících hráčů, kteří v rozmezí tří minut uviděli tři červené karty. Počínání svěřenců přihlížel i trenér Jiří Cedidlo. Kouč Studénky je navíc zároveň předsedou Svazu národní házené.

Cedidlo tak bude mít svým kolegům z výkonného výboru a disciplinární komise co vysvětlovat. Střetnutí bude mít dohru na svazu a nejspíš bude zkontumováno ve prospěch Veselí. „Nic podobného jsem předtím nezažil ani neviděl," kroutil hlavou nový předseda SK NH Veselí nad Moravou Milan Maxera.

Podle něj nedělní utkání bylo nervózní už od začátku. „Hostující mužstvo hrálo v obraně tvrdě a místy až zbytečně agresivně. Naši hráči se nechtěli nechat zastrašit a svoji hru také přitvrdili, z čehož plynuly velké emoce na hřišti," řekl Maxera.

Výsledkem oboustranně tvrdé hry bylo vyloučení obránce Studénky a zároveň také trest pro domácího útočníka Jana Fišera za oplácení.

Další vzruch přinesl závěr prvního poločasu. Rozhodčí za stavu 7:9 proti Studénce nařídil trestný hod, který však nečekaně narušil jeden z hostujících útočníků. Borec bez dresu přišel ze střídačky až na hřiště radit svému brankaři a následně byl vyloučen za špatné střídání.

I druhá polovina se nesla v podobném duchu. Jihomoravané však po přestávce přidali a výsledek otočili. Hosté za nepříznivého stavu zvýšili důraz v soubojích a přitvrdili svoji hru, což vyústilo v úder do obličeje veselského útočníka. „Tento faul byl odměněn červenou kartou a vyloučením na pět minut," informoval Maxera.

Při následujícím útoku domácího týmu se opakovala stejná situace, když nově příchozí obránce Studénky faulem do obličeje navíc při hře bez balonu oslabil své družstvo dalším vyloučením na pět minut.

Vzápětí šli hráči Studénky do útoku a po na poměry zápasu normálním faulu na středu brankoviště si útočník hostí vybil svoji frustraci na obránci Pavlu Vaďurovi. Rozhodčí reagoval červenou kartou jak pro útočníka, tak i pro zadáka domácího celku. „Jelikož to byla v rozmezí tří minut třetí červená karta musel rozhodčí v devětadvacáté minutě druhého poločasu pro nedostatečný počet hráčů Studénky zápas předčasně ukončit," upozornil Maxera.

V tu chvíli na světelné tabuli svítilo 16:15 pro Veselí. „Nyní se bude čekat na disciplinární komisi, která stanoví výsledek tohoto zápasu," řekl veselský šéf.

Zatímco nedělní třaskavá bitva skončila předčasně, úvodní duel víkendového dvojkola se v klidu dohrál.

Začátek sobotního zápasu byl vyrovnaný, přesto si Osek nad Bečvou po čtvrt hodině hry vybudovat pětibrankový náskok. Po trestu hostí byl za nesportovní chování vyloučen Tomáš Václavík a Veselané se tak ocitli ještě ve svízelnější situaci. „Jelikož v tomto utkání jsme měli k dispozici jen tři obránce, tak do obrany musel jít vypomoct útočník Petr Malovaný," uvedl Maxera.

Domácí hráči se však v oslabení neuvěřitelně semkli a výsledek ještě do poločasové přestávky otočili na 10:9.

Veselé chtěli ve druhé půli své vedení ještě navýšit, ale obě družstva se dál přetahovala o vedení. Zlom přišel až pět minut před koncem utkání, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen veselský bek Pavel Vaďura. Podobně jako v prvním poločase musel útočník Kamil Provazník pomoci obraně a v vpředu hráli pouze Fišer s Malovaným.

A právě poslední jmenovaný vzal tíhu zápasu na sebe, po individuálních průnicích vstřelil tři branky a dovedl zápas do vítězného konce. „Zatím máme stoprocentní úspěšnost, ale těžší soupeři asi ještě přijdou. Výsledky nepřeceňujeme, ale jsme rádi, že nám vstup do sezony vyšel. Chtěli bychom hrát do třetího místa, když se nám bude dařit víc, pro nás jenom dobře," uvedl hrající trenér Veselí nad Moravou Pavel Fojtík.

Známý útočník má letos kromě střílení branek na starosti také koučink mužstva. „Spíše to na mě zbylo," usmívá se Fojtík.

„Důvod je takový, že jsme v létě nesehnali trenéra, tak jsme se rozhodli, že to vezmu já. Samozřejmě starší kluci mně pomáhají," pokračuje.

„Každopádně je to pro mě nová role. Je těžké soustředit se na hru a zároveň řídit mančaft. Musíme se s tím nějak poprat," dodal Fojtík.

Jinak ve slováckém klubu v letní přestávce k mnoha změnám nedošlo. Vedení oddílu udrželo všechny opory a z nižší soutěže na výpomoc přivedlo dva hráče, kteří rozšířili úzký kádr a zvýšili konkurenci v týmu. „O postupu ale zatím nemluvíme," brání se roli jednoho z favoritů Maxera.

„Chceme být na medailových příčkách," dodal veselský předseda.

Jihomoravané jsou v neúplné tabulce po čtyřech kolech druzí za vedoucí Starou Vsí nad Ondřejnicí.

SK NH Veselí nad Moravou – TJ Sokol Osek nad Bečvou 18:15 (10:9)

SK NH Veselí: Pejša (Soukup) – Václavík, Vaďura, Kuchařík – Hanák (2), Malovaný (8), Fišer (6), Provazník (2). Trenér: Petr Kozumplík, asistent: Karel Knebel, vedoucí družstva: Milan Maxera.

SK NH Veselí nad Moravou – SK Studénka nedohráno, zápas byl předčasně ukončen za stavu 16:15 (8:9).

SK NH Veselí: Pejša (Soukup) – Václavík, Vaďura, Kuchařík, Blažek – Hanák, Malovaný (6), Fišer (5), Provazník (2), Fojtík (3). Trenér: Pavel Fojtík, asistent: Karel Knebel, vedoucí družstva: Milan Maxera.

Starší žáci: SK NH Veselí nad Moravou – KNH MS Brno 7:20 (1:7)

SK NH Veselí nad Moravou: Lukáš Pazdera, Filip Šiška – Vít Studnička, Tomáš Neumann, Viktor Čajka, Matyáš Červinka, Ondřej Vašek – Lukáš Pazdera (6), Filip Šiška (1), Milan Staněk, Jakub Rozehnal, Tomáš Rybecký, Martin Neumann. Trenér: Petr Kozumplík, vedoucí družstva: Radim Kotásek.