Sokoli na rozdíl od prvních dvou utkání vstoupili do zápasu koncentrovaně a s velkou chutí do hry. V úvodu utkaní již vedli 7:0 a chtěli ukázat, že přijeli rozhodně hrát o cenné body a bojovat o vítězství. Od začátku bylo vidět velmi kvalitní utkání plné rychlých a pěkných akcí.

Hrálo se s velkým nasazením na obou stranách. Kroměříž brzy srovnala hru a do poločasu se hrálo vyrovnané utkání. Hostům se podařilo díky agresivní obraně, rychlému přechodu a přesnému zakončení ve třetí čtvrtině získat klíčový náskok deset bodů, který jim dovolil hrát ve větší pohodě a domácím začal s přibývajícím časem svazovat ruce. „Musím říct, že toto bylo přesně to utkání, které jsme potřebovali odehrát,“ řekl trenér Sokola Hodonín Pavel Novotný. Na začátku poslední čtvrtiny se ještě domácím díky dvěma trojkovým pokusům podařilo snížit na rozdíl šesti bodů.

Hodoňané ale na odpověď nečekali příliš dlouho a opět díky několika přesným akcím si drželi komfortní dvouciferný náskok, ze kterého nechtěli slevit.

V závěru domácí již museli riskovat a rozdíl ve skóre narostl na výsledných 78:63 pro Hodonín. „Jsem maximálně spokojen s přístupem všech hráčů. Po prvních dvou nevýrazných utkáních si uvědomili, že takto hrát nelze. Jsem rád, že kluci v sobě našli chuť po vítězství a že vědí, co pro to musí udělat. Věřím, že se to projeví ve vzrůstající výkonnosti všech hráčů i v dalších utkáních. Rád bych pozval všechny naše fanoušky na další dvě utkání, a to 11. listopadu a 18. listopadu vždy od 19. hodin,“ uzavřel Novotný.

TJ Slavia Kroměříž „B“ – TJ Sokol Hodonín 63:78 (15:17, 17:19, 11:20, 20:22).
Nejvíce bodů: Schorník 14 bodů – Bačík 16 bodů, Malčic 14 bodů, Fialík 13 bodů, T. Konečný 10 bodů.