Krtičková svým výsledkem vedení hodonínského klubu potěšila. „Vzhledem k tomu, že Lucie zatím absolvovala pouze jeden trénink zaměřený na techniku a v prosinci ji provázely nemalé zdravotní potíže, není to špatný výsledek,“ uvedl zástupce AK Hodonín Lukáš Lípa.

Druhou zástupkyní s podobným průběhem přípravy je specialistka na disk Jana Myrmusová. Studentka téže zlínské školy se ve vrhu koulí.probojovala do finále Její výkon 10,10 metru přinesl talentované závodnici sedmé místo. „Myrmusová ale v Praze vylepšila v kategorii žen do dvaadvaceti let o šestnáct centimetrů osobní a okresní rekord,“ upozornil Lípa.

O pět dní později se představil také první závodník Hodonína v krytém ovále. Na otevřeném přeboru Olomouce si vytvořil výborný osobní rekord Ondřej Džuba, když za svým časem 7,66 sekund obsadil ve sprintu na šedesát metrů druhou příčku.

Ostatní hodonínští závodníci se intenzivně připravují na dalších závody pod střechou. „O víkendu jedou naši závodníci poměřit své síly do haly ve Vídni. O týden později se koná podobný mezinárodní mítink v Bratislavě. Tam se uskuteční Mistrovství Moravy a Slezska v hale ve vrhu koulí,“ informoval Lípa.

Čtvrtého února hostí bratislavská hala Mistrovství Moravy a Slezska všech kategorií. „Dvanáctého února je mistrovství republiky v chůzi, kde budeme mít velké ambice na medaile v kategorii dorostenců,“ říká Lípa.

„Pak přijde na řadu národní šampionát dorostu a juniorů, týden po nich se poperou o vavříny dospělí. Následně završí své působení v hale žactvo. Takže v příštích šesti týdnech se máme na co těšit a doufám že padne také množství osobních a okresních rekordů,“ přeje si Lípa.

Pokud hodonínským atletům něco jde výborně, tak to je překonávání rekordů . „Ve vydání Moravskoslezské ročenky za rok 2011 najdeme hned šest zápisů v rekordech Moravy a Slezska pod hlavičkou našeho atletického klubu. Filip Sasínek si připsal v kategorii žáků hned čtyři skalpy. Po jednom zápise si připsala Tereza Korvasová a Veronika Paličková,“ hlásil Lípa.

Svěřenci trenérů Zdeňka Lípy a Antonína Slezáka se na halovou sezonu připravovali v domácích podmínkách a na soustředění v Jeseníku. „Zimní příprava se letos díky mírnému počasí vydařila. Všichni věříme, že naši závodníci dokáži na závodech zúročit tréninkou dřinu. Dobré připravenosti pomohlo také soustředění v Jeseníku, kde se během pěti týdnů vystřídala více než stovka našich závodníků a žáků atletických sportovních tříd U Červených domků.“ uzavřel Lípa.