Spousta lidí si myslí, že play-out je nespravedlivé a možná i zbytečné. Souhlasíte s tímto názorem?
Bohužel takové jsou regule. Nám se v závěru sezony podařilo uhrát docela dost bodů, bohužel se nám nepovedly dva klíčové zápasy s Pískem, které znamenaly celkový propad. Ve finále nám nepřálo štěstí. Bohužel nespravedlivé vyřazení nás úplně vyšachovalo. Podle mě by měla být spíše baráž, ve které si to rozdá nejlepším tým první ligy s posledním celkem nejvyšší soutěže. Ve dvojzápase se ukáže, kdo na to má.

Dá se letošní ročník hodnotit pozitivně?
Sezonu až na její závěr, který byl dost kritický, hodnotím velmi pozitivně. Hlavně druhá polovina interligy, po změně trenéra, nám celkem vyšla. Podařila se nám spousta zápasů. Výsledky se Slavií, Porubou, Mostem nebo Zlínem svědčí o kvalitě týmu i o jednotlivých hráčkách.

Už se ví, zda zůstáváte v interlize?
Veselská budoucnost zatím není jasná. Po zápase se Zlínem jsme uzavřeli play-out. Nyní uvidíme, jak se situace vyvine, jak dopadnou jednání s hráčkami a další věci. Já ale v klubu určitě zůstávám.

Co by pro Veselí případný sestup z interligy znamenal?
Byl by to velký problém pro celý region Veselsko. Házená tady má tradici, pro lidi je atraktivní sport. Navíc jako jediný tuto oblast zviditelňuje nejen v České republice, ale i na Slovensku. Byla by velká škoda, kdyby interligová házená ve Veselí skončila. Nejsem si jistý, jestli by se nejvyšší ženská soutěž do města někdy v budoucnu vrátila. Hráčky by nejspíše odešly, takže by se nový tým těžko dával dohromady.

Pokud v interlize zůstanete, narazíte na nedaleký Hodonín. Co říkáte tomu, že by měl okres v nejvyšší ženské házenkářské soutěži dva zástupce?
Je dobře, že do interligy přibude další tým. Bylo by ideální, kdyby v soutěži bylo osm českých a šest slovenských týmů. V interlize je místo pro čtrnáct družstev. Zda to bude dobře pro nás nebo pro Hodonín, to se teprve uvidí. Věřím však, že Hodonín nebude na úrovni těch slabších klubů.