Minulý týden Jihomoravanky vyřídily Nový Jičín 41:13, o víkendu pak přehrály ve veselské hale Velkou Bystřici 32:30 a se čtyřmi body se usadily v čele tabulky. „Samozřejmě že nás dvě výhry potěšily, ale sezona pokračuje a nás čeká ještě boj," uvědomuje si slovenská křídelnice a opora HK Hodonín Laura Kováčiková.

Dvacetiletá házenkářka patří ve druhé lize k nejlepším hráčkám a střelkyním. V první polovině sezony nastřílela v deseti zápasech šestašedesát branek, ve dvou jarních duelech pak přidala devatenáct gólů. V Novém Jičíně skórovala Kováčiková dvanáctkrát, doma proti Velké Bystřici se trefila sedmkrát. „Se soupeřem z Nového Jičína jsem se střetla vůbec poprvé. Po zimní přestávce jsme nastoupily nabuzené a odhodlané si dobře zahrát a hlavně vyhrát," říká posila z Brezové pod Bradlom. Hodonín zničil slabého protivníka výtečnou obranou, skvělými zákroky brankářky a rychlými kontry. „Soupeř měl trochu smůlu, že nám všechno vycházelo," usmívá se Kováčiková.

Ve druhém letošním utkání se slovácký celek mnohem více nadřel. „S Velkou Bystřicí se známe, střetly jsme se v posledních sezonách hned několikrát. Poznáme své slabší i silnější stránky a podle toho si dáváme pozor, což nám někdy zbytečně svazuje ruce i nohy," uvedla Kováčiková.

Hodonín nakonec udolal tradičního rivala o dvě branky. „Byl to vyrovnaný zápas, párkrát jsme soupeři odskočily a následně jsme o náskok zase přišly, ale srdce a kolektiv dotáhly tento duel k vítězství," pronesla sympatická hráčka.

Kováčiková, Višňovská i další šikovné mladé házenkářky chtějí na slušné výkony navázat i ve zbývajících duelech a sezonu dohrát tak, aby z ní měly dobrý pocit nejen ony samy, ale také trenér Střelec, vedení klubu a fanoušci. „Bude to ještě boj. Ten bychom však chtěly pro naše příznivce úspěšně dokončit. Takže věřím, že budeme mít dál radost ze hry, budeme rychlé, budeme dávat góly, mít štěstí a dobře hájit barvy Hodonína," prohlásila dvacetiletá křídelnice.

Zklamání po nevydařených zápasech z konce loňského roku už z hráček pomalu vyprchalo, i když postup do první ligy byl pro všechny velké lákadlo. „Samozřejmě mě to pořád mrzí, ale máme mladý tým, který na sobě musí ještě zapracovat," uvědomuje si sympatická Slovenka.

Nadšení, pohyb a bojovnost Hodonínu ve druholigových bojích neschází, mladý tým brzdí spíše chyby, nezkušenost a někdy i malá koncentrace některých děvčat na jednotlivé herní situace.

„Jsme mladý kolektiv. Děláme větší či menší chyby a důležité výhry nám pak utíkají mezi prsty," řekla Kováčiková. „Ale většina zápasů je jen věcí zkušeností a sportovního štěstí," přidává. „Je to druhá liga. Musíme makat a pravidelně vyhrávat. A příští rok s trochou štěstí i třeba postoupit do té první ligy," dodala.

Hodonínský celek loni na podzim převzal známý trenér Antonín Střelec. Ani Adiho nástupce zatím nedokázal vymáčknout z talentovaných děvčat maximum. „Pana Střelce považuji za zkušeného kormidelníka. Každý trenér, se kterým jsem se doteď střetla, mi dal něco nového a inspiroval mě," uvedla Kováčiková.

Ta na moravských palubovkách vyniká pohybem, rychlými trháky i přesným zakončením. Podobná střelkyně by se neztratila ani v nejvyšší soutěži, dravé křídlo ale dál zůstává věrné Hodonínu. „Házená mě vždycky bavila, a když vás něco baví, tak nepřemýšlíte, kde a s kým hrát. Samozřejmě že hrát vyšší soutěž je snahou a cílem každé hráčky, takže když bych tvrdila, že jsem o ní nikdy nepřemýšlela, tak bych lhala. Momentálně se však připravuji na přijímačky na vysokou školu. Uvidím, co přinese čas," říká Kováčiková, která na Slovácko přišla z Bradlanu Brezová pod Bradlom, kde nastupovala za dorostenky a v mládežnických kategoriích si na několika turnajích zahrála i ve sportovní hale TEZA. „Když u nás házená skončila, ozval se mi trenér Milan Adi a později i pan Bičan. Dával se tady dohromady mladý ženský tým a to mě oslovilo. Chtěla jsem být při něčem, co teprve začíná a má perspektivu," pronesla.

Letos působí Kováčiková na jihu Moravy druhou sezonu. V Hodoníně ovšem nehraje pouze házenou, ale také žije a pracuje. Nyní se navíc hlásí na vysokou školu. „Na Slovácku jsou velmi příjemní a srdeční lidé. Je to nádherný kraj, je tu relax, kultura i sport," dodává Kováčiková.