Hrdinou utkání byl Josef Hesek, který dal první dvě branky letošního mistra a třetí gól Kolínkovi připravil. Euroroma se už z šoku neprobrala. „Byly to rozhodující momenty. Pořád tvrdím, že klíčový je první gól. A tentokrát jsme dali dvě slepené branky my," uvedl kouč Black Cats Robert Kolínek.

Jeho tým působil mnohem uvolněnějším dojmem. „V prvním poločase jsme na hřišti dominovali. Měli jsme i dobrý nástup do druhé půle, pak nás přibrzdilo vyloučení Herůfka. . Náskok jsme ale v klidu ubránili," řekl Kolínek.

Ten přiznal, že se černé kočky na finále nijak zvlášť nepřipravovaly. „Taktiku jsme žádnou neměli, od nového roku ani pořádně netrénujeme. Kluci si pouze nakreslili na papír standardní situace, po kterých jsme naštěstí dali dvě branky," pravil Kolínek.

Po opatrném začátku zahrozila jako první Euroroma. Tomáš Pochylý ovšem pálil v pádu vysoko nad. Gól však dali na druhé straně Black Cats. Po Beckově vysunutí překonal bezmocného gólmana Lupače Hesek.

A byl to právě stoper Skalice, který po rohovém kopu přidal druhý gól černých koček. Vítěz základní části po nepříjemné sprše přidal na aktivitě, ale do šancí se dostával pouze výjimečně.

Změnu nepřinesla ani poločasová přestávka. Zatímco se hlavní favorit trápil, Black Cats před zaplněnou halou excelovali. Třetí úder zasadil ospalé Euroromě Jakub Kolínek, který dopravil míč do sítě po úniku výtečně hrajícího Heska. Než se Lupač a spol. probrali, dostali další zásah. Po Beckově přihrávce zvýšil Petr Šturma už na 4:0.

Euroroma se dokázala střelecky prosadit až ve 31. minutě, kdy propálil gólmana Myšáka Petr Bureš. Do neděle neporažený tým vycítil šanci a přidal na pohybu i důrazu.

Na palubovce sportovní haly TEZA to ovšem začalo i jiskřit. Na sérii faulů doplatil Michal Herůfek. Hráč Black Cats byl po druhé žluté kartě ve 35. minutě přísně vyloučen.

Black Cats ale dvouminutové oslabení zvládli. A při hře čtyři na čtyři opět udeřili. Trestný kop zužitkoval Demjanovič.

Euroroma za stavu 1:5 odvolala Lupače z branky a začala hrát v pěti. Ani power play však svěřencům kouče Karla Salaye nepomohla.

Black Cats si luxusní náskok v klidu pohlídali a po třech letech si znovu sáhli na pohár pro vítěze okresního přeboru. „Ještě v nás bublají emoce z druhého poločasu, který byl pro nás trochu emotivní. Ale určitě jsme maximálně spokojení," usmíval se Kolínek. „Tak nějak jsme to ale plánovali. Chtěli jsme vyhrát poslední zápas a jít to s pohárem zapít," přidal.

Řád ale mistrovské oslavy neměly. „Bude to mít volný průběh," culil se Kolínek.

Zatímco hráčům v černých dresech úsměv ze rtů jen tak nemizel, členové Euroromy rychle prchli do šatny. „Zklamání je velké. Celá sezona byla podle našich představ, nakonec došlo i na nás. Samozřejmě by bylo lepší, kdybychom prohráli v základní části než teď. Ale soupeř byl lepší a zaslouženě vyhrál," řekla opora poraženého týmu Tomáš Pochylý.

Vítěz základní části doplatil ve finále na laxnost a možná i únavu. Každopádně diváci čekali od Euroromy víc. „Špatně jsme běhali, nevraceli se. Protivník potrestal naše chyby," uvedl Pochylý.

Na nepřízeň sudích si ale borci v bílých dresech stěžovat nemohli. „Letos k nám byli rozhodčí benevolentnější. Klidně mohla být červená karta i na druhé straně," přiznal Pochylý.

Na chyby sudích se rychle zapomnělo. Výsledek však muži s píšťalkou v žádném případě neovlivnili.

Finále okresního přeboru ve futsale

Euroroma Hodonín – Black Cats Hodonín 1:5 (0:2)

Branky: 31. Petr Bureš – 10. a 16. Josef Hesek, 29. Jakub Kolínek, 30. Petr Šturma, 41. Marek Demjanovič. Rozhodčí: Bušek, Jonáš. Červená karta: 35. Herůfek (Black Cats). Diváci: 400.

Euroroma: Lupač – Bureš, Janík, Šebesta, Štěpanovský, Švrček, T. Vacenovský, T. Pochylý, F. Pochylý, T. Dobeš, Duchoslav.

Black Cats: Myšák – Demjanovič, Beck, J. Kolínek, Hesek, P. Šturma, Z. Šturma, Doležal, Herůfek, P. Dobeš, Joch. f