Ten předvídá Duhajskému úspěšnou budoucnost, stejně jako jeho předchůdcům, kteří se z Kyjova probojovali až mezi basketbalovou elitu. „V basketbalu je stejně jako v jiných sportech těžké, prosadit se až na vrchol z menšího města, ale funguje to. Náš klub vychoval například reprezentantku Petru Holešínskou, která prošla americkými univerzitami a nyní působí ve španělské lize. Pochází z Vracova a v Kyjově s basketbalem začínala, stejně jako Kuba Krakovič, který je nyní kapitán brněnského Basketu v naší nejvyšší soutěži,“ vyjmenoval kouč úspěšné odchovance Jiskry.

Zda se dostane na nejvyšší úroveň i Duhajský, ukáže teprve čas. Nadějný basketbalista má však slušně nakročeno. „Momentálně jsem hráčem CZ Academy, kde hrajeme třetí nejvyšší mužskou soutěž. Navíc mám vyřízené hostování do Ostravy, tam nastupuju v kategorie U19, abych měl každý týden zápasové vytížení. Přes týden bydlím v Praze, kde trénuju a chodím tu i do školy,“ pravil Duhajský.

Ondřej Březina v dresu Hroznové Lhoty.
Derby s Vnorovy před kamerami ČT sport bude fantastické, slibuje Březina

Nadějný basketbalista již přemýšlí, jakou cestou se bude dál ubírat. „Chci do zahraničí, láká mě španělská liga, která je opravdu dost kvalitní. Uvažuji také nad Amerikou. Rozhodně nějakou zahraniční štaci zkusím,“ prozradil odchovanec kyjovské Jiskry.

Podle něj stojí za jeho úspěšnou kariérou dva aspekty. „Je to o talentu a rodičích. Od začátku jsem byl fyzičtější a vyspělejší než ostatní kluci, vždycky jsem byl o hlavu vyšší než oni. Musím vzpomenout i pomoc rodičů, kteří mně hodně podporovali,“ prozradil 198 centimetrů vysoký basketbalista.

Fotbalisté Šardic (v bílém) porazili Moravskou Novou Ves 2:0.
PODÍVEJTE SE: Rozjeté Šardice nahání Kozojídky. Porazily Moravskou Novou Ves

Tým CZ Academy se v sobotu vrátil z Izraele, kde se v Tel-Avivu zúčastnil mezinárodního turnaje. „Poměřili jsme se s hráči z top týmu. Nastoupili jsme proti Maccabi Tel Aviv nebo španělské basketbalové akademii, tempo hry bylo úplně jiné než v naší lize. Šlo o perfektní zkušenost,“ dodal Duhajský, jenž byl v utkání proti španělské akademii s deseti body druhý nejproduktivnější hráč českého výběru.