Do prvního utkání by měla dvaatřicetiletá házenkářka nastoupit na konci října, kdy se panenky představí na půdě úřadujícího slovenského mistra.

Zvoničová se zranila v posledním zápase Slováckého poháru, který se konal na konci srpna v Hodoníně. „Koleno mě pobolívalo již dříve. V posledním zápase s Kikindou jsem šla po odraženém míči a protihráčka mě narazila do toho kolena,“ řekla Hodonínskému deníku Rovnost Gabriela Zvoničová.

Bývalá reprezentantka se začátkem září podrobila v Ivančicích artroskopii kolena. „Za dva týdny jdu na kontrolu, a pak bych měla začít s tréninkem. Teď už je koleno v pořádku, už jenom rehabilituji,“ uvedla Zvoničová.

Ta se zatím připravuje individuálně. „Chodím do posilovny a na spinning,“ pravila Zvoničová, které je v kontaktu se svými spoluhráčkami. „Během týdne se stavím do kabiony je pozdravit nebo se mrknu na trénink,“ oznámila zkušená hráčka.

Veselí se ale zatím daří i bez jedné z nejzkušenějších hráček. Panenky vyhrály všechny čtyři duely a s osmi body vévodí interligové tabulce. „Vstup se nám povedl perfektně. Zatím je to velmi dobré. Hlavní ale je, abychom se všechny daly zdravotně dohromady,“ míní Zvoničová.

Kromě ní je na marodce i reprezentantka Helena Štěrbová. Navíc zdravotní problémy trápily i další spojku Jarmilu Kočí.

„Ještě jsme ani nenastoupili k prvnímu zápasu a už nám scházela Gabriela Zvoničová. Poté se v čekárně u doktora mihla Jarmila Kočí, jež vynechala druhé kolo. A Helena Štěrbová jela reprezentovat a v přátelském utkání si podvrtla kotník. Náš masér Pavel Michálek se ji snažil dát dohromady, ale doporučil jí aspoň týden klidu,“ popsal zdravotní trable Veselanek organizační pracovník klubu Vlastimil Procházka

Navíc na tréninku utržila šrám v obličeji Slovenka Petra Gáborová. „Při tréninkovém zápase někdo střílel a trefil Petru rukou pod oko. Ve vteřině se objevila spousta krve a vypadalo to na stehy, ale nakonec se to obešlo bez nich,“ oddechl si.

Interliga má nyní třítýdenní přestávku, takže panenky mají na doléčené drobných šrámů dostatek času. „Pokud to dobře půjde, tak v Bratislavě bych alespoň na střídačce mohla být,“ věří Zvoničová, která se o kapitánskou pásku neobává.

„Myslím, že v tom nebude problém. Navíc v současnosti není funkce kapitánky tak důležitá jako v minulosti,“ dodává s úsměvem Zvoničová.