Fleková se zranila 7. ledna v domácím duelu s Olomoucí. Před měsícem a půl se opora interligových házenkářek podrobila operaci menisku. Na konci února je opora Brittermu zpět. „Jsem moc rád, že mohla do zápasu zasáhnout. Oceňuji sportovní duch soupeře. Senec nehrál přehnaně tvrdě, proto jsem ji tam poslal. Rozhodnutí padlo během zápasu. Soupeř má dobré hráčky. Jeho projev byl házenkářský,“ uvedl na pozápasové tiskové konferenci domácí kouč Peter Sabadka.

Slovenskému kouči zkušená hráčka chyběla. „Potřebujeme ji. Nemůžeme hrát na tři spojky. To prostě nejde,“ pravil Sabadka. Podle něj se Fleková brzy dostane do optimální formy. „Už s námi normálně trénuje. Žádné úlevy nemá. Pro zlepšení ale potřebuje zápasové zatížení,“ uvědomuje si Sabadka.

Jeho tým přehrál v 21. kole ženské interligy Senec 35:25. Utkání ve Veselí připomínalo hru kočky s myší. Od prvních minut muselo být všem jasné, že Veselanky nepřipustí sebemenší zaváhání a že povinné dva body doma udrží.

Domácí tým měl parádní vstup do utkání a brzy vedl 4:1. Hráčky Sence dokázaly ještě srovnat na 7:7, pak už se ale brankostroj Veselí rozjel naplno. „Úvod utkání byl dost vyrovnaný. Dělali jsme dost chyb, na brankovišti nám uteklo dost odražených balonů. Soupeř toho dokázal využít,“ uvedl Sabadka. „Nám se ovšem dařila přechodová fáze, měli jsme dobrý protiútok. Navíc jsme se dokázali prosadit na postavenou obranu. Měli jsme také slušnou efektivitu střelby,“ doplnil.

Za stavu 12:8 si vzal hostující kouč Ján Kordoš time out. Oddechový čas však hostujícímu týmu nepomohl, Senec prohrával ve 21. minutě o šest gólů. První poločas vyhrály panenky dokonce osmibrankovým rozdílem.

„Výsledek utkání se zlomil ve druhé polovině prvního poločasu, kdy naše děvčata udělala spoustu technických chyb a zahodila několik vyložených šancí. Tím jsme se dostali pod vlastní tlak. Ve druhé půli už se zápas pouze dohrával. Vítězství Veselí je zcela zasloužené,“ pronesl Kordoš.

Už ve 37. minutě byl náskok Brittermu desetibrankový. Slovenky se nedokázaly zvednout k jakémukoliv silnějšímu odporu. V polovině druhé třicetiminutovky bylo už vedení domácích házenkářek třináctibrankové.

V závěru utkání se na palubovce veselské haly objevily kromě Lenky Fleková i mladé hráčky. Ty proti Senci herně nepropadly. „Musíme být kritičtí i na mladé hráčky. Jsem nároční na všechny, musím být i na ně. Nebudeme za něco skrývat. Mladá děvčata nemohou přijít do zápasu a dělat chyby, které negativně ovlivní celé utkání,“ narážel na předchozí duel v Písku Sabadka. „Po utkání se Sencem můžeme být s herním projevem mladých hráček relativně spokojení. Holky byly obětavé stejně jako zkušenější spoluhráčky,“ přidal.

Na jasné výhře slováckého celku se dvanácti góly podílela Tereza Chmelařová. Kapitánka Veselí dokonce zaznamenala gól ze sedmimetrového hodu. „Tereza naposledy házela sedmičku v zápase evropského poháru. S Prilepom ji tehdy nedala. Pokud by dala gól, tak bychom měli větší gólový rozdíl,“ vysvětloval Sabadka. „V Prilepu jsme si vytrpěli své. Postoupili jsme díky více vstřeleným brankám na soupeřově hřišti. Proto to brala děvčata s humorem,“ pokračoval. „Na Tereze si cením toho, že na ní šla a že to hodila úplně někam jinam,“ dodal.

V čele házenkářské interligy žen nadále zůstaly Michalovce, které od druhého Veselí dělí už jen jediný gól v rozdílu skóre. Obhájkyně trofeje navíc mají zápas k dobru. Třetí je s dvoubodovým odstupem Poruba, která šestibrankovou šňůrou po změně stran otočila nepříznivý průběh zápasu v Olomouci a vyhrála 23:20. Olomouc tak ještě nemá jistou účast v play off, na její pozici se s minimální ztrátou tlačí trio Písek, Zlín a Most.

HK Britterm Veselí nad Moravou – ŠKP Piccard Senec 35:25 (19:11)

Nejvíce branek: Chmelařová 12/1, Drotárová 5, Súkenníková 5/2 – Kodajová 9, Kupkovičová 4/4, Štetáková 4

Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hod: 5/4 – 6/4. Vyloučení: 4/1. Diváci: 330.

Veselí: Černá, Benedíková, Zvoničová – Rajnohová 3, Kratochvílová 1, Drotárová 5, Jandásková 1, Vinklárková, Viniatynská, Tomečková 4, Chmelařová 12/1, Fleková 1, Kočí 2, Súkenníková 5.

Senec: Vargová, Leviczká – Martanovičová 2, Neštická, Palková 1, Kodajová 9, Tučnovičová 3, Kupkovičová 4, Štefiková 1, Rychtareková, Hubertová 1, Štetáková 1, Marčeková.

Výsledky 21. kola: Nitra-Sereď – Slavia Praha 23:33 (13:14), Most – Partizánske 36:28 (23:14), Olomouc – Poruba 20:23 (12:9), Jindřichův Hradec – Písek 29:36 (16:21), Šaľa – Michalovce 25:26 (14:13).

Nejlepší kolektiv Hodonínska má další posilu

"Pro ty, co to neví, tak bych chtěl zopakovat informaci, že družstvo žen HK Britterm Veselí nad MOravou bylo oceněno jako nejlepší kolektiv okresu Hodnín za rok 2011. A ve čtvrtek byly na zastupitelstvu Jihomoravského kraje přijaty hráčky, trenér a další zástupci veselského klubu přijati hejtmanem Jihomoravského kraje Michalem Haškem. Bylo jim poděkováno za předvedené výkony a za zásluhy o sport. Rád bych fanouškům představil také Oldřicha Pražáka, který je novým členem našeho managementu."

Prezident HK Britterm Veselí nad Moravou Jiří Janda