„Pro děti jsme vytvořili dopolední program, ve kterém si mohly zkusit naši přípravu na trénink a na závody. Myslím si, že je to pro ně dobrá věc, a taky je vidět, že je to baví. Je super pozorovat všechny věkové kategorie, jak mezi sebou soutěží,“ řekla letošní bronzová medailistka z MČR Michaela Hrubá.

Žáci si s olympioniky mohli vyzkoušet celkem tři disciplíny. „Stanoviště byla inspirována zimními olympijskými hrami v Pchjongčchangu. Například lyžování, slalom nebo střelba na terč. Ta se myslím dětem líbila ze všeho nejvíce,“ řekl organizátor František Frýdecký. Děti se projektu olympijského víceboje účastníly už pošesté v řadě.

Fotbalisté Hodonína (červené dresy) vstoupili do prvního jarního duelu výhrou nad Vyškovem 4:1. Trenér Polách má za sebou parádní premiéru na lavičce naftařů.
Hodonínští naftaři vstoupili do jara výhrou 4:1 nad favoritem z Vyškova

„Žáci se zúčastňují této akce nejenom v okresních a krajských, ale i republikových kolech. Projekt je zapracován i do hodin tělesné výchovy. Děti soutěží a na stanovištích dostávají body a výsledkem jim je odměna od Sazky. Jsem hrdý, že právě naše škola má tu možnost ze všech na okrese v rámci projektu přivítat trénink s olympioniky,“ měl radost Frýdecký.

Děti se jako obvykle snažily, nasazení bylo vysoké. „Na dnešek jsem se moc těšila, hlavně na olympioniky. Stanoviště a disciplíny mě moc bavily. Dnešní dopoledne jsem si užila a zároveň jsem si vyzkoušela něco nového," řekla žákyně 4.A Jenifer Vavrická. Cílem projektu Sazka Olympijský víceboj je v průběhu hodin tělesné výchovy zapojit co nejvíce žáků všech stupňů základního vzdělávání do sportování a zároveň děti motivovat k tomu, aby sportovaly i ve svém volném čase.

Hodonínští hokejisté rozhodující utkání semifinále play-off hodně nezvládli. Do finále play-off postupují šumperští Draci.
Drtičům končí po čtvrteční prohře 0:3 sezona. Do finále postupují Draci Šumperk