„Je to obdivuhodné. Pokud vezmu v úvahu podmínky, ve kterých se malí lhotští atleti připravovali. Škole chybí tělocvična, a také atletická dráha, která je na naprosté většině škol samozřejmostí. Proto také žáci museli jezdit trénovat na umělou dráhu do Bzence a Veselí nad Moravou,“ uvedl ředitel Základní školy Hroznová Lhota Lubomír Kříž.

Akce se konala 22. června v Praze. Na finále, které se uskutečnilo na pražském stadionu přátelství, se kvalifikovalo dvaačtyřicet nejlepších školních týmů z celé české republiky.

Úspěšní i jednotlivci

Klání se zúčastnili žáci prvního stupně. Celek z Hroznové Lhoty se do Prahy kvalifikoval přes regionální kolo v Břeclavi.

„Všichni absolvovali ve své kategorii běh na šedesát metrů a poté i svoji disciplínu. Druháci skákali z místa do dálky, třeťáci házeli plným míčem, čtvrťáci zase kriketovým míčem a páťáci skákali do dálky. Hodnotila se družstva jako celek a také jednotlivci,“ informuje Kříž.

Po skvělém výkonu nakonec zvítězilo právě mužstvo ze Slovácka.

Dařilo se také jednotlivcům. Žákyně druhé třídy Nikola Školařová skončila v běhu na šedesát metrů třetí, Terezie Hanzelková ze čtvrté třídy dosáhla na dvě místa na stupních vítězů. V běhu na šedesát metrů byla druhá, v hodu kriketovým míčkem obsadila třetí příčku.

Mezi chlapci byl nejúspěšnější Adam Tomčal ze čtvrté třídy, který si doběhl na šedesátce pro třetí místo.

Úžasným vyvrcholením Kinderiády byl závěrečný ceremoniál, kdy vítězným týmům i jednotlivcům předávali ocenění atletičtí mistři světa Ludmila Formanová a Tomáš Dvořák.

Podpora rodičů

„Pro děti to byl úžasný zážitek,“ říká Kříž. „Cesta domů probíhala v radostné atmosféře, která byla umocněná nádherným přivítáním celé výpravy. To přichystali rodiče malých závodníků v Kozojídkách,“ pravil školní ředitel, který si pochvaluje velmi dobrou spolupráci s rodiči. „Rodiče celou Kinderiádou opravdu žili a někteří si vzali dovolenou, aby se mohli na vlastní oči podívat na výkony svých dětí. Dokonce se našli i takoví, kteří velmi účinně pomáhali s přípravou. Za to jim patří velké poděkování,“ sdělil Kříž.

Žáci Hroznové Lhoty si z Prahy odvezli kromě vítězství a nezapomenutelných zážitků i šek od společnosti Ferrero česká na sto padesát tisíc korun. „Ten použijeme na další rozvoj tělovýchovy a sportu ve škole,“ slíbil Kříž.