Do jednatřicátého ročníku Corny Středoškolského atletického poháru, nad kterým jako již tradičně převzala záštitu dvojnásobná olympijská vítězka, oštěpařka Barbora Špotáková, zasáhli také studenti dvou středních škol z Hodonína. Dívky z hodonínského gymnázia a Obchodní akademie se dostaly až na samotný vrchol soutěže do celorepublikového finále. Chlapci z Integrované střední školy Hodonín skončili v kraji čtvrtí.

Dívky hodonínského gymnázia se postupně zlepšovali. Od okresního kola, ve kterém získaly v součtu 8 113 bodů, přes krajské kolo (8371 bodů) až do finálového klání, kde nasbíraly 8 661 bodů. "Přitom do finále postoupila hodonínská děvčata až na divokou kartu, jelikož v kraji podlehly družstvu Gymnázia Hády z Brna," řekl zástupce AK Hodonín Lukáš Lípa.

Ve finále ovšem holky ze Slovácka brněnským gymnazistkám porážku vrátily a za suverénními vítězkami ze Šumperku obsadily druhé místo. Staly se tedy druhou nejlepší střední školou v atletice v celé České republice. Na třetím místě skončilo Gymnázium Hády z Brna.

Velkou zásluhu na tomto skvělém úspěchu mají bezpochyby známé okresní závodnice Veronika Paličková a Natálie Kolajová, které ani v jednom z tří kol soutěže ve svých hlavních disciplínách nenašly přemožitelky.

Ve finále Paličková zvítězila ve sprintu na šedesát i dvě stě metrů. Přitom na závěr sezony předvedla na setinu stejný nejlepší letošní čas na dvousetmetrové trati. Stejně si vedla i Natálie Kolajová. Kyjovská závodnice ovládla běh na osm set metrů také ve všech kolech a potvrdila, že na této trati je v kategorii žákyň nejlepší v České republice. „V závodě, kde se však bodují výkony a ne umístění, byly v sedmi disciplínách ovšem důležité všechny závodnice," pronesl Lípa.

Kromě Paličkové a Kolajové se z vítězství se rovněž radovala také štafeta dívek ve složení Paličková, Kolajová, Žurková a Sedlářová, která překonala časem 2:20,38 minuty okresní rekord.

Výkony na hranici osobních rekordů předvedly i Adéla Herzánová ( 60 m – 8,70 s, dálka – 449 cm), Lucie Žurková ( 200 m – 26,89 s; dálka – 454 cm), Tereza Korvasová ( 800 m – 2:21,63 min), Lucie Stiburková (výška – 140 cm), Michaela Bukovská (koule – 8,64 m) a Laura Váverková (koule – 7,11 m).

Chlapci z Integrované střední školy se probojovali do krajského finále, kde získali cenné čtvrté místo. To však na postup mezi republikovou elitu nestačilo. „Po okresním kole, kde nasbírali hodonínští studenti 6 285 bodů je to ovšem výrazné zlepšení. V krajském finále nasbírali celkem 7 925 bodů," informoval Lípa.

Základ týmu chlapců tvořili závodníci Atletického klubu Hodonín. V sedmi disciplínách, které pohár čítá, nasbírali hned několik pódiových umístění. Zvítězit dokázal na stometrové trati Jakub Žurovec a štafeta chlapců na 400–300–200– 100 metrů, kde kvarteto Žurovec, Kubalák, Herka a Goiš vylepšili dokonce okresní rekord jejich předchůdců z průmyslovky z roku 1999, na čas 2:05,75 minuty.

Druhé místo pak přidal v závodě na čtyři sta metrů Dominik Kubalák, třetí místo přidal na stejné trati Jindřich Goiš. David Herka získal bronz v závodě na patnáct set metrů. „Zajímavá byla také osobní maxima na pro některé závodníky v dost netypických disciplínách. Jindřich Goiš získal čtvrté místo ve skoku dalekém za výkon 585 centimetrů, Jakub Žurovec skončil také čtvrtý ve skoku vysokém, když zdolal laťku ve výšce 172 centimetrů," pronesl Lípa.

Ten byl s výkony závodníků hodonínského atletického klubnu spokojený. „Jsem rád, že naši závodníci výborně reprezentovali své střední školy. Gymnázium i Integrovaná střední škola nám vychází maximálně vstříc při uvolňování našich závodníků na soustředění a závody. Doufám, že tohle byl alespoň částečný revanš. Přitom holky z Gymnázia dokázaly hned po Corny poháru postoupit ještě na celorepublikové finále v přespolním běhu. Přitom kluci i holky na škole ještě zůstávají a možná příští rok zaútočí na ještě vyšší pozice," zhodnotil vystoupení zástupců slováckého klubu Lípa.