Domácí hráčky potřebovaly nad Trutnovem nutně vyhrát, pro hosty to byl zase zápas sezony. Prvních šest týmů má totiž automaticky zajištěnou účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže, ostatní mančafty musejí do zrádné kvalifikace.

Kyjovu pro nemoc chyběly dvě nejvyšší hráčky, také proto se čekal hodně vyrovnaný a dramatický zápas. Po výborném úvodu neproměnily domácí žákyně několik jasných příležitostí a soupeř snížil. Problémy domácím hráčkám dělal hlavně nejvyšší hráčka Trutnova, která si na hřišti dělala co chtěla.

a celkem nasbírala jednadvacet bodů.

Minutu před koncem třetí čtvrtiny však Trutnov vedl o sedmnáct bodů. V poslední části ale Kyjov zabrala výsledek otočil na svoji stranu. „Tímto vítězstvím jsme si pojistili páté místo a zajistili si nejvyšší žákovskou soutěž i pro příští sezónu,“ řekl po zápase trenér Kyjova Jiří Štěpánek.

Ten musel v neděli skousnout nepříjemný debakl. „Každá svěřenkyně ukázala jedno výborné střídání. Na soupeře jako je Hradec, to však nestačí. To bychom museli hrát výborně celých čtyřicet minut a na to zatím ještě nemáme,“ řekl Štěpánek.

„Ale výkonnostní rozdíly se mezi týmy snižují. Postupně se vyrovnáváme se úplně těm nejlepším. Před dvěma týdny jsme po prvním poločase vedly nad mistrem republiky z Prostějova o pět bodů. Vypadá to, že jdeme správnou cestou, jenom nepolevit a ještě přidat,“ doplnil kyjovský kouč.

Jiskra Kyjov – KARA Trutnov 66:64 (20:14, 34:43, 44:58)

Body: Holešínská 19, Karlíková 16, Škápíková 14, Trčková 5, Měchurová 4


Jiskra Kyjov – Sokol Hradec Králové 34:72 (9:19, 17:36, 23:58)

Body: Holešínská 10, Karlíková 8, Škápíková 7, Poláčková 4, Měchurová 3