Hodonínskou tréninkovou skupinu zastupovali na mistrovství České republiky hned čtyři družstva starších žákyň. Na severu Moravy se představily dva hodonínské a dva dubňanské celky. Nejlépe si vedl první tým slováckého celku, který ve složení Veronika Kmeťová, Lucie Novotná a Veronika Tušlová nakonec dokráčel až do bojů o medaile.

Ve finále narazil Hodonín na Hradec Králové. V úvodní dvouhře zdolala Kmeťová Lucii Drábkovou 3:0 na sety. V následujícím dvou duelech však tým z jižní Moravy o náskok přišel. Lucie Novotná podlehla po velkém boji podlehla v dobře rozehraném zápase Barboře Kapounové 2:3 na sety. „Je to velká škoda, neboť Lucka vedla 2:0 a ve třetím setu měla čtyři mečboly. Bohužel nakonec naše hráčka napívané utkání prohrála,“ uvedl šéftrenér SKST Mart Hodonín Ján Medvecký.

Hradec Králové přidal druhý bod ve čtyřhře.Vyrovnání obstarala Lucie Novotná, která si bez větších problémů poradila s Lucií Drábkovou.

Napívané finále nakonec rozhodla Barbora Kapounová, která přežila klinickou smrt v úvodní dvouhře s Novotnou. V zápase s Kmeťovou se rozjetá stolní tenistka už nenechala rozhodt a po velmi suverénním výkonu zdolala v ten den nervózně hrající Kmeťovou. Hodonín tak prohrál s Hradcem Králové 2:3 na zápasy, i když na sety dokázal zvítězit 10:9. „Je to velká škoda. Byli jsme blízko velkému úspěchu. K mistrovskému titulu nám chybělo pouze málo,“ posteskl si Medvedcký.

Dubňanské áčko ve složení Markéta Ševčíková a Barbora Blechová skončilo na národním šampionátu čtvrté, rezerva Dubňan, za kterou v Ostravě hrály Klára Ševčíková s Petrou Kotáskovou, obsadila šestou příčku. V konkurecnci obstálo i béčko Hodonína, když ve složení Viktorie Hlobilová a Anežka Ilčíková bralo desáté místo.

O den později bojoval v Ostravě zase dorost. První tým Hodonína, za který nastoupily Jana Novotná, Lucie Novotná a Veronika Kmeťová, sahal po medaili. V semifinále ovšem podlehla děvčata ze Slovácka Frýdlantu nad Ostravicí , v boji o bronz pak nestačilo na SK Dobré, když ve vyrovnaném zápase znovu rozhodla čtyřhra. "Novotná s tentokráte výborně a bojovně hrající Kmeťovou neudržely v pátém setu vedení a podlehly zkušenějšímu páru Aneta Sedloňová – Simona Šlehobrová.

Družstvo Dubňan tvořené Markétou Ševčíkovou a Barborou Blechovou skončilo po porážce s Litoměřicemi na solidním šestém místě. „Medailistům gratulujeme a veříme, že na mistrovství České republiky jednotlivců budou děvčata poučené, zkušenější a dokáží přivést vytoužené zlaté medaile,“ pronesl Medvecký. Ten nezapomněl ani na své kolgy a rodiče. „Musím jim poděkovat. Hlavně při zápasech kadetek nám pomáhali Jana Novotná, Miroslav Kmeťo, Petr Ševčík a Ivana Ilčíková,“ dodal Medvecký.