O co budou hodonínské hráčky bojovat? Pokud zvítězí, tak nastoupí v semifinále play off asi svému B-týmu. Remíza znamená pro ČSAD druhou příčku a prohra třetí, tedy semifinálové zápasy se silnými celky Břeclavi nebo Frýdlantu. Podobné možnosti má i Břeclav. „Je to otevřené, bude to hodně těžký zápas,“ ví hodonínský trenér Jaromír Kubina.

Ten bude spoléhat na Shi Dan, Alenu Vachovcovou a o týmové trojce se teprve rozhodne. Může jí být buď Alexandra Pelcmanová nebo Olga Dzelinská. Hostující trenér by měl na soupisku napsat Číňanku Mai, Hodoňanku Weberovou a Ukrajinku Stachovou.

Zřejmě se opět bude rozhodovat ve vzájemných zápasech jedniček, dvojek a trojek. Hlavním hřebem utkání by mělo být střetnutí Číňanek – domácí obranářky Shi Dan a útočné Mai Gejie. Favoritkou bude spíše hráčka Břeclavi, která letos své soupeřky válcuje. „Sindy to bude mít těžké, ale v domácí hale má více prostoru na obranu,“ myslí si Kubina.

V souboji dvojek by měla mít mírně na vrch domácí reprezentantka. „Alena má s Weberovou hodně pozitivní bilanci, tak doufám, že to potvrdí,“ věří ve zkušenosti Vachovcové hodonínský kouč.

Břeclav by ráda vrátila Hodonínu úvodní porážku 2:8. „To nám citelně chyběla jednička týmu, Číňanka Mai. V odvetě již bude naše družstvo kompletní a do Hodonína pojede s odhodláním uspět,“ sdělil břeclavský trenér Jaroslav Hýbner.