Mimo hru jsou klíčové spojky Jarmila Kočí, Zuzana Drotárová a Jitka Tomečková. Nemoc postihla i Ukrajinku Viniatynskou a náhradní brankářku Darinu Zvoničovou. „Pět stabilních hráček je na marodce. Další mladé hráčky jsou nachlazené. Nechtěli jsme si proti Slavii udělat ostudu. Diváci by nás vypískali,“ uvedl v pátek po obědě sportovní ředitel veselského klubu Vlastimil Procházka.

Ten požádal o odložení interligového šlágru v pátek dopoledne, svaz mu vyhověl. „Musím do Hodonína k hygienikovi, který nám dá oficiální potvrzení. Je to na hranici epidemie,“ pravil Procházka, který od pondělí sám bojuje s chřipkou. „Celý týden ležím. Jen na chvilku si vždy skočím do haly vyřídit důležité věci,“ řekl Procházka.

Nemocná je i Jitka Tomečková. Šestadvacetiletou spojku chřipka zaskočila rovněž na začátku týdne. „V pondělí ráno jsem vstala a necítila jsem se dobře. Šla jsem do práce, ale po obědě jsem odjela domů. V úterý ráno jsem byla u doktorky a dostala antibiotika. Teď se válím u televize, dívám se na filmy a potím se,“ pravila Tomečková.

Hráčky pražského celku si podobnou situací prošly před zápasem s Mostem. „Nyní jen trochu pokašlává Lenka Mouleová, ale i ta by s největší pravděpodobností nastoupila,“ uvedla na klubový ch stránkách Slavie Klára Černá.

Z důvodu chřipkové epidemie byl již ve čtvrtek odložen zápas Mostu s Porubou. Zatímco souboj ambiciózních nováčků se uskuteční druhého března, Veselí ani Slavia náhradní termín ještě neznají. „Musíme se domluvit do jednadvacátého února,“ řekl Pocházka.