Velmi zkušeně si ve volnostylařských soubojích počínal hlavně Viktor Lišťák. Juniorský reprezentant v zápase řecko-římském musel po přechodu do juniorů nastoupit již ve váze do sto dvacet kilo. „Svůj váhový handicap nahrazoval pohyblivostí a skvělou technikou, pomocí které položil všechny své tři soupeře na lopatky,“ uvedl organizační pracovník a trenér oddílu zápasu TJ Sokol Hodonín Jiří Baják.

Svůj první mistrovský titul v juniorské kategorii vybojoval Ondřej Todt. Talentovaný závodník rozšířil vlastní sbírku zlatých medailí z národních šampionátů na sedm. Výborný výsledek hodonínských juniorů bronzem podtrhl Martin Hakala.

Skvělý výkon korunovaný stříbrnou medailí a titulem vicemistra České republiky předvedl ve váze do čtyřiapadesáti kilo žák Jakub Šimčík, který svedl čtyři vyřazovací boje, v nichž nepovolil svým soupeřům provést jedinou bodovanou techniku. Svého přemožitele Šimčík našel až ve finále, ve kterém podlehl na body Janu Olivovi ze Sokola Hnidousy-Motyčín. V silně obsazené žákovské kategorii se dokázal prosadit i věkem stále mladší žák Jan Jaroš, který ve váze do pětaosmdesáti kilo vybojoval bronzovou medaili.

První turnaj ze série národních šampionátů v zápase ve volném stylu se uskutečnil v Ostravě. Na zahajovacím šampionátu, který byl určen pro příslušníky věkových kategorií žáků a juniorů, se utkalo 151 volnostylařů ze čtyřiadvaceti českých, moravských a slezských oddílů.

Ve stejném termínu o medaile bojovali také příslušníci věkové kategorie přípravek žáků, kteří se představili na mezinárodním turnaji Ledoborců ve slovenských Nesvadech. V tamní sportovní hale se na třech žíněnkách utkalo 145 borců ze Slovenska, Maďarska, Ukrajiny, Polska a České republiky. Mladí hodonínští zápasníci se předvedli ve výborné formě a v silné konkurenci vybojovali šest medailí.

Nejúspěšnějšími členy hodonínské výpravy se stali Martin Hvorecký a Jiří Baják, kteří dokázali vybojovat zlaté medaile. Hvorecký se po dvou vítězstvích probojoval do finále, ve kterém nastoupil proti ukrajinskému borci Olexandru Holubovskému. Hodonínský mladík se nezalekl ani tohoto statného Ukajince a po dvou křižních zvratech ho položil na lopatky.

Stejně úspěšně si v bouřlivém finálovém souboji počínal i Baják, jenž si připsal lopatkové vítězství nad domácím závodníkem Matyášem Bódisem.

Dalším aktérem bojů o první místo, kterým předcházel slavnostní nástup s představením finalistů, byl Tibor Kubík. Tento talentovaný mladík, který je synem mistryně republiky a vicemistra republiky z loňského mistrovství České republiky v zápase ve volném stylu, Andrei a Viktora Kubíkových, si na Slovensku vybojoval svou vůbec první medaili.

Cestou do finále se utkal se třemi soupeři, kterým shodně uštědřil porážku na technickou převahu. Ve finále se pak Kubík utkal s maďarským borcem Ervinem Czuczorem, jemuž podlehl na lopatky. V Nesvadech se představil i další člen zápasnického klanu Kubíků, David, který na svém prvním turnaji obsadil šesté místo. „Síla použitá ve spravný čas, kvalitní zápasnická technika a zcela nebojácný výkon jsou atributy, které nejlépe vystihují zápasnický projev bronzových medailistů, Romana Žáčka, Michala Prágra a Filipa Machálka,“ prohlásil Baják.

Na kvalitních turnajích, ke kterým turnaj Ledoborců patří, se za úspěch musí považovat i páté místo, které si vybojovali Adam Chytil a Samuel Harca.