VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zápasníci zakončili sérii šampionátů ziskem čtyř vicemistrovských titulů

Hodonín – Poslední sady republikových medailí v roce 2015 byly rozdány. Na národním šampionátu mužů v zápase ve volném stylu a mladších žáků v zápase řeckořímském se prosadili i hodonínští závodníci. Mezi dekorovanými borci byla i pětice členů Sokola.

20.11.2015
SDÍLEJ:

Nejúspěšnější závodníci hodonínské výpravy s trenérem Martinem Vališem. Zleva atojí Jan Jaroš, Martin Paulus, Adam Kolaja, Jakub Marhefka, Jakub Šimčík a Denis Lišťák. Foto: TJ Sokol Hodonín

Na stupně vítězů znovu vystoupal i Dominik Dobeš, který se i letos stal nejúspěšnějším hodonínským zápasníkem ve věkové kategorii dospělých. Po zisku titulu mistra České republiky mezi juniory tato hodonínská naděje skončila mezi nejlepšími i na národním šampionátu v Hradci Králové, kde v zápase ve volném stylu získal stříbro.

Dobeš jako řeckořímský specialista, jenž na východě Čech startoval ve váze do sedmadevadesáti kilo, dokázal ziskem stříbrné medaile v zápasení volným stylem svoji neskutečnou univerzálnost, která je v mužské kategorii málo vídaná. „Dobešova zápasnická všestrannost společně s jeho charakterovými vlastnostmi tomuto hodonínskému borci přímo předurčují zářnou sportovní budoucnost. Na cestě za tímto nelehkým cílem ho budou vždy věrně doprovázet i hodonínští trenéři," prohlásil organizační pracovník oddílu zápasu TJ Sokol Hodonín Jiří Baják.

Rok 2015: zápasníci získali 5 titulů mistrů republiky
Pět titulů mistrů České republiky, deset stříbrných a sedm bronzových medailí. Taková je letošní bilance hodonínských zápasníků na několika národních šampionátech v roce 2015. Velmi dobře si členové slováckého klubu počínali také v nejvyšších ligových soutěžích, ve kterých družstvo žáků i družstvo mužů vybojovalo titul vicemistra České republiky. „Nezpochybnitelný podíl na těchto úspěších mají také naši štědří podporovatelé, město Hodonín a Česká obec sokolská, kterým tímto upřímně děkujeme," uvedl organizační pracovník a trenér oddílu zápasu TJ Sokol Hodonín Jiří Baják

Vůbec poslední mistrovství České republiky této soutěžní sezony se uskutečnilo v Havlíčkově Brodě, kde si to o medaile v zápase řeckořímském rozdali mladší žáci. Hodonínští sokoli udělali předvedenými výkony svým trenérům Martinu Vališovi a Robertu Krejčiříkovi velkou radost. Vždyť vybojovali tři stříbrné medaile, jednu bronzovou a dvě čtvrtá místa. „Předvedený výkon i získaná umístění těchto borců jasně ukazují, že v Hodoníně dorůstá další skvělá zápasnická generace," pronesl Baják.

V nejpočetnější váhové kategorii do osmačtyřiceti kilo slovácký celek reprezentoval Martin Paulus, který musel již ve skupině podstoupit pět těžkých soubojů. Stále se zlepšující zápasník tyto vyřazovací utkání zvládl na výbornou. „V prvním kole položil na lopatky Petra Šrámka z Borohrádku, ve druhém utkání rozdrtil na technickou převahu třineckého borce Daniela Janošku. Ani další soupeři, Alexandr Fiala a Adam Gitter, neměli žádnou šanci a prohráli na lopatky," hlásil Baják.

V semifinále nastoupil proti hodonínskému sokolu houževnatý Alois Kejík z Čechovic. A tak bitva sokolů mohla začít. „Paulus opět začal zostra a po dvaceti sekundách vedl po krásném záhlavákovém přehozu 4:0. Na tento stav reagoval Kejík zvýšenou iniciativou, po které podběhl soupeře a po strhu provedl podbřišní přehoz, za což získal čtyři body. Bystré reakce předvedl i mrštný Paulus, který dokázal po přehozu šikovně přejít za soupeře, čímž získal bod. Zápas byl žíněnkovým rozhodčím přenesen do postoje, a na bodovém ukazateli svítil stav 5:4," popsal napínavý duel Baják.

Ani za tohoto stavu se ovšem Kejík nevzdával a útočil. Vedoucí Paulus však skvěle pasoval a soupeři nedával příležitost k nasazení chvatu, přičemž dokázal ještě využít jednoho nedobře připraveného útoku soupeře k provedení rychlé točené záruče, která mu přinesla vítězství 9:4 na body. I ve finále proti Václavu Beranovi z Liberce předvedl viditelně vyčerpaný Paulus bojovný výkon, který však na vítězství nestačil. I tak se Paulus radoval ze své vůbec první republikové medaile.

Jediným z pouhé trojice borců, jež dokázali v turnaji provést chvat té nejvyšší technické hodnoty, za který rozhodčí udělují pět bodů, byl hodonínský zápasník Jakub Šimčík startující ve váze do čtyřiačtyřiceti kilo. „Tuto technickou parádu náš borec divákům předvedl hned v prvním kole proti Aleši Majorovi z Havlíčkova Brodu, který během pasování neuhlídal své těžiště," řekl Baják.

„V okamžiku, kdy se snažil dostat zpět do rovnováhy, musel přešlápnout a vzpřímit tělo, čehož pohotově využil Šimčík k rychlému útoku do pasu, po kterém následoval křižní zvrat, jehož dokonalé technické provedení s vysokou amplitudou ocenili rozhodčí maximálním počtem pěti bodů a diváci velkým potleskem," přidal hodonínský kouč.

I v dalších třech vyřazovacích soubojích Šimčík zaznamenal jasná lopatková vítězství. Jediné utkání, které hodonínskému borci nevyšlo, bylo to finálové proti Matouši Adamcovi z Havlíčkova Brodu. „Toto utkání bylo naprosto vyrovnané až do situace, při které se borci vzájemně svázali úchopem v kříži. Adamec v této pozici zariskoval a pokusil se hodit křižní přehoz. Jelikož tento pokus nebyl připraven, skončili oba borci vleže na boku a šlo o to, kdo bude silnější k přetlačení soupeře do nebezpečné pozice na lopatkách. Bohužel tím silnějším v danou dobu byl Adamec, který tak zvrátil vítězství na svou stranu," uvedl Baják.

O třetí stříbrnou medaili se postaral ve váze do pětatřiceti kilo Adam Kolaja, který také zvládl vyřazovací boje na jedničku. Důkazem toho bylo semifinálové utkání proti Danielu Šimkovi, kterého přesvědčivě porazil 10:1 na body. „Kolaja v turnaji předvedl řadu kombinačních technik, se kterými mají problémy i příslušníci starších věkových kategorií. Zejména záruč provedená z naznačeného přítrhu Kolajovi vycházela na výbornou. Jedinou turnajovou prohru Kolajovi uštědřil jeho finálový soupeř David Hencl z Havlíčkova Brodu," uvedl Baják.

Bronz vybojoval ve váze do čtyřiceti kilo Jakub Marhefka, jenž v celém turnaji utržil jedinou prohru. Bylo to hned v prvním kole proti Matyáši Geržovi z Krnova, kdy Marhefka po chvilce nepozornosti uletěl na bočáka a prohrál na lopatky. „Tato prohra byla velmi smolná, neboť hodonínský borec byl v dosavadním průběhu utkání lepší a vedl již 4:0 na body. Nedalo se však nic dělat a Marhefka chtěl-li pomýšlet na medaili, musel všechny následující utkání vyhrát," řekl Baják.

Tento nelehký úkol se i s trochou štěstí hodonínskému bojovníku podařil splnit, a to i přes infarktový průběh souboje o třetí místo, ve kterém porazil Jana Bence 9:8 na body.

Velkou pochvalu si zaslouží i další dva hodonínští zápasníci. Pro Denise Lišťáka a Jana Jaroša to bylo vůbec první mistrovství republiky. Nadějní borci, kteří věkem ještě spadají do nižší věkové kategorie přípravek, se dokázali svým i o dva roky starším soupeřům plně vyrovnat. Důkazem toho je fakt, že se oba probojovali až do souboje o třetí místo, ve kterém ač prohráli, svedli naprosto vyrovnané boje. „Lišťák s Jarošem si domů sice odvezli bramborové medaile, ale také řadu nenahraditelných zkušeností," dodal Baják.

Autor: Libor Kopl

20.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 13 400 Kč Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 13400 kč, mzda max. 43000 kč. Volných pracovních míst: 35. Poznámka: Pracoviště: Brněnská 3883/48, 695 01 Hodonín. Náplň práce: řízení nákladního vozidla, přeprava zboží, vedení záznamů a dokladů o provozu nákladního vozidla a o činnosti řidiče, ukládání a zajištění nákladu na vozidle, kontrola vykládky vozidla, předávání doprovodných dokumentů. Trasy: ČR + EU. Požadavky: ŘP sk. C + E. Průměrný výdělek 37-43 000 Kč. Jižní výhody pro zaměstnance a rodinné příslušníky - autobusy v rámci IDS JMK zdarma. Příspěvek na penzijní připojištění, příspěvek na pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli při výkonu povolání, slevy na odběr veškerého zboží a PHL na našich čerpacích stanicích, příspěvek dětem na zimní nebo letní rekreaci, zvýhodněné úvěry, produkty a služby Komerční banky, ČSOB nebo UniCredit Bank, zvýhodněné volání a služby se zaměstnaneckým programem T-mobile nebo O2 Family. Kontakt na tel. 602 613 386 Po-Pá od 9:00 do 13:00 hod, osobně vždy v pondělí a středu od 10:00 do 15:00 hod se hlásit u pana Kolmaše.. Pracoviště: Čsad hodonín a.s., Brněnská, č.p. 3883, 695 01 Hodonín 1. Informace: Jitka Barinková, +420 602 613 386. Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 17 000 Kč Mechanici a opraváři osobních automobilů automechanik/čka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Vlkošská 857, 696 42 Vracov. Společnost nabízí zázemí rozvíjející se společnosti, práci v kolektivu, možnost profesního a odborného růstu. Nástup ihned/dohodou., Společnost požaduje řidičský průkaz sk.B, samostatnost, spolehlivost, loajalitu, pracovní nasazení, práci na PC (MS Office) výhodou, praxe v oboru výhodou, řidičský průkaz sk.C a E výhodou. Své životopisy zasílejte na adresu personalni.gd@seznam.cz.. Pracoviště: Dados-autoservis, s.r.o., Vlkošská, č.p. 857, 696 42 Vracov. Informace: Andrea Juříková, +420 777 889 301. Obchod - Obchod Obchodní referent 20 000 Kč Obchodní referenti obchodní a administrativní manažer/ka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Blatnička 76.Velmi dobré organizační a komunikační schopnosti, znalost AJ slovem i písmem, práce na PC. Dlouhodobé zaměstnání, firemní stravování, příspěvek na penzijní pojištění. Kontakt na mail: danek@alpak.cz. Pracoviště: Alpak trade s.r.o. - blatnička, 696 71 Blatnice p.Sv.Antonínkem. Informace: Bohdan Daněk, . Administrativa - Administrativa Sekretářka, sekretář 18 000 Kč Sekretáři (všeobecní) Asistent/ka Hodonín - volná pracovní doba. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: sjednávání schůzek pro obchodní zástupce, organizace pracovního dne, administrativa., Požadujeme: příjemné vystupování, uživatelská práce na PC, zodpovědnost a pečlivost, minimálně SŠ vzdělání nebo vyučení s maturitou, pozitivní přístup k práci, komunikační schopnosti., Nabízíme: práci v přátelském kolektivu, minimální měsíční garantovaná mzda 18 000 Kč, denní úvazek 4 – 8 hodin, možnost volné pracovní doby, volné svátky a víkendy, stravenky, sick days,pobyt na Pálavě nebo v Bulharsku, poloha přímo v centru Hodonína se snadnou dostupností z vlakového i autobusového nádraží., V případě zájmu o pozici nám, prosím, zašlete svůj životopis a my Vás budeme kontaktovat., E-mail: personalni@amaxsro.cz. Tel.: 544 529 940. AMAX, s.r.o., Orlí 17, Brno 602 00. www.facebook.com/amaxsro, www.amaxsro.cz, Poskytnutím svých osobních údajů v rozsahu životopisných dat, uvedených v zaslaném CV pro AMAX, s.r.o., IČO 26312549, dává žadatel o zaměstnání souhlas k jejich zpracování a uchování v personální databázi.Tento souhlas platí až do jeho odvolání. Současně tím potvrzuje, že osobní údaje uvedené v zaslaném životopise jsou pravdivé a přesné.. Pracoviště: Amax, s.r.o. - hodonín 1, Národní třída, č.p. 3923, 695 01 Hodonín 1. Informace: Lenka Matulová, +420 544 529 944.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Šimon Falta (u míče)
9

Stopka za vyloučení platí. Olomoucký záložník Falta si nezahraje proti Zlínu

Tomáš Řepka odehrál v dresu SK Panthers Čelákovice soutěžní zápas ve čtvrté třídě.
47

Soud projednával obžalobu Řepky. Hrozí mu osm let, k soudu nepřišel

ANKETA: Kteří fotbalisté by teď hráli za Československo?

Zahrajte si na fotbalového trenéra. Deník v souvislosti se stoletým výročím vzniku Československa připravil mimořádnou anketu. Jak by nyní vypadal společný tým, který by tvořili hráči obou zemí? 

Námořní rallye vyhrál brněnský tým Hyveco

V pátek se rozhodlo o mistrovi České republiky v námořní rallye, která se konala v Chorvatsku. Celá akce trvala pět dní a až do posledního dne byla velmi vyrovnaná.

Skvělá šance pro fanoušky! Vyhrajte kopačky Krmenčíka, dres Plzně či sud piva

Deník připravil ve spolupráci s FC Viktoria Plzeň a pivovarem Gambrinus soutěž pro fotbalové fanoušky. Hrajeme o exkluzivní trofeje související s účastí Plzně v Lize mistrů. Podrobnosti soutěže čtěte ve Sportovním deníku v pondělí 22. října.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT