Na Kolding Cupu poměřilo své síly 251 závodníků z Dánska, Norska, Švédska, Německa, Polska, Slovenska a České republiky. "Hodonínský oddíl zápasu neodolal pokušení zjistit skutečné kvality svých svěřenců přímou konfrontací se severským stylem zápasu, a proto na tento turnaj vyslal dvojici svých nejlepších kadetů a současně reprezentantů České republiky Štěpána Antoše a Dominika Dobeše," uvedl organizační pracovník a trenér oddílu zápasu Sokola Hodonín Jiří Baják.

"Po ukončeném turnaji mohu s potěšením a objektivně oznámit, že české zápasnické umění předvedené hodonínskými Sokoli snese důstojné srovnání s evropskou zápasnickou elitou, o čemž vypovídají i dosažené výsledky," doplnil Baják.

Štěpán Antoš, vítěz nejsilněji obsazené váhové kategorie do devětašedesáti kilogramů, postupně vyřadil všechny své soupeře, včetně zkušeného slovenského reprezentanta Jánoše Rákocziho. Ve finále se hodonínský zápasník utkal Johanem H. Jakobsenem.

Borec ze Slovácka přesvědčivě porazil dánského reprezentanta na lopatky zápasnickou technikou zvanou „bočák“.

V prvním kole otevřeného mistrovství Dánska kadetů v zápase řecko-římském se ve váze do šestasedmdesáti kilogramů dařilo i Dominiku Dobešovi.

Druhý hodonínský zástupce nestačil jen na pozdějšího vítěze Rajbeka Bisultanova. Dánského reprezentantovi s gruzínskými kořeny podlehl po vyrovnaném boji až na technické body.

Oba úspěšní závodníci jsou společně s dalším hodonínským zápasníkem Michalem Balákem, který se turnaje kvůli nemoci nezúčastnil, žhavými kandidáty na účast na letošním mistrovství Evropy. "Vše bude samozřejmě záležet na výkonech. Na jejich základě rozhodne reprezentační komise. Celý oddíl Sokolu Hodonín drží svým závodníkům palce," dodal Baják.