Tradiční Nedělní turnaj mládeže v zápase řecko-římském se uskutečnil v rakouském městě Graz. „Pořadatelé vytvořili dvě soutěžní skupiny. V jedné byli žáci ročníku narození 1997 až 1999, skupinu kadetů zase tvořili zápasníci ročníků narození 1994 až 1996,“ informoval organizační pracovník a trenér oddílu zápasu TJ Sokol Hodonín Jiří Baják

Kvalitně obsazeného klání se zúčastnilo 121 nadějí ze sedmi evropských států. O to cennější jsou výsledky dosažené hodonínskou zápasnickou výpravou. Z týmu Sokola si nejlépe vedl žák Dominik Šupa, který ve váhové kategorii do šedesáti kilogramů porazil všechny své soupeře a získal zlatou medaili. Stříbro vybojovali v kadetské kategorii Michal Balák a Martin Gajdík. Úspěšné vystoupení hodonínských zápasníků stvrdil krásným třetím místem kadet Tomáš Fučík.

Již dvaačtyřicátý ročník Velikonočního turnaje mládeže v zápase řecko-římském se uskutečnil v nizozemském Utrechtu. Na šesti žíněnkách změřilo své síly 428 závodníků z dvaceti států. V Holansku nechyběli ani zástupci Kanady, USA a Mexika. Hodonínští zápasníci se ovšem neztratili ani v této obrovské konkurenci a díky skvělému výkonu juniorského reprezentanta České republiky Martina Gajdíka získali ve váze do šestadevadesáti kilogramů výborné třetí místo.

Město Kostrzyn zase uspořádalo mezinárodní mistrovství Polska kadetů v zápase řecko-římském. „Byl to jeden z nejlepších evropských turnajů posledních let,“ řekl Baják. Významného klání se zúčastnilo 147 kadetů z pěti států. Hodonínský oddíl zápasu reprezentovali v Polsku Štěpán Antoš a Dominik Dobeš.

„Kluci si počínali báječně. Štěpán Antoš se stal ve váhové kategorii do devětašedesáti kilogramů novým mistrem Polska poté, co ve finále porazil běloruského reprezentanta Ruslana Nedashkouskaie ve dvou periodách na technické body. Špatně si nevedl ani Dominik Dobeš, který se po zranění kolene znovu dostává do formy a na tomto náročném turnaji obsadil ve váze do šestasedmdesáti kilo páté místo,“ pronesl Baják.