„Účast na tomto turnaji byla pro všechny školou poznání úrovně zápasu ve východní Evropě.,“ uvedl zástupce Sokola Hodonín Vladimír Balák. „Na turnaji byli jako pozorovatelé i trenéři reprezentace kadetů a juniorů v zápase řeckořímském Oldřich Varga a Zdeněk Švec, kteří zhodnotili působení našich sportovců kladně,“ doplnil.

Klání v Mukačevu lze považovat za nejlépe obsazený turnaj, na kterém se hodonínští zápasníci v letošním roce představili.Mezinárodního turnaje se v kategorii kadetů celkem zúčastnilo 250 účastníků z osmi zemí. „Převažovali hlavně závodníci z bývalých sovětských zemí, z Ukrajiny, Gruzie, Ruska, Moldávie a Litvy. Dále na turnaji byli Maďaři, Češi a Slováci,“ informoval Balák.

Na pozvání Ukrajinského svazu zápasu se víkendového klání zúčastnila i skupina hodonínských zápasníků. Pod vedením trenéra Luboše Jurmana na Ukrajině bojovali Michal Balák, Onřej Herník a Martin Gajdík.„Ve velké konkurenci podali naši kadeti velmi dobré výkony. Michal Balák dokonce dosáhl na medaili,“ pravil Balák starší.

Herník skončil ve váhové kategorii do šestasedmdesáti kilo pátý, stejného výsledku dosáhl v kategorii do pětaosmdesáti kilogramů i Gajdík.