Na brodských žíněnkách se představila i skupina hodonínských závodníků, která opět ukázala svou dobrou výkonnost a připravenost. Na tomto republikovém klání získala tři mistrovské tituly a několik dalších bodovaných míst.

Ze svěřenců trenérů Oldřicha Kučery a Luboše Jurmana na titul Mistra ČR dosáhli Štěpán Antoš, který přesvědčivě ovládl váhovou kategorii do třiašedesát kilogramů.

Dominik Dobeš porazil ve finále váhové kategorie do devětašedesáti kilogramů oddílového kolegu Jaroslava Kociána a připsal si cenní triumf.

Zlato vybojoval i další kadet Martin Gajdík. Ten dokázal zvítězit i po přestupu do vyšší váhové kategorie.

Solidní výkon podal Michal Balák, který prohrál až ve finále s třineckým Koristou. Zápasník ze Slezska byl při zahájení turnaje vyhlášen nejlepším zápasníkem v kategorii kadetů pro rok 2010.

Druhý skončil i Tomáš Fučík, který zabojoval a svým výkonem a umístěním velmi překvapil hodonínské trenéry.

Medailová pozice jen těsně unikla Ondřejovi Herníkovi, který skončil čtvrtý. Žák Tomáš Domanský obsadil mezi kadety šesté místo.

Šampion Luboš Horníček musel pro zranění ze soutěže odstoupit hned v prvním kole.

Na Vysočině se dařilo i hodonínským mužům. Oldřich Kučera vybojoval ve váze do sto dvaceti kilo druhé místo. Ve finále podlehl současnému nejlepšímu zápasníkovi Marku Švecovi.

Junior Jakub Martinec podal na svém prvním startu mezi seniory velmi solidní výkon a obsadil čtvrté místo. Luděk Zubatý a Radek Lišťák skončili šestí.

V rámci mistrovství se konala i dlouhodobá soutěž družstev kadetů, ve které obhajují zápasníci Sokola loňské vítězství.

Letošní vstup do této soutěže družstev byl vítězný a po prvním kole patří Hodonínu s počtem šestasedmdesáti bodů první místo před druhým Havlíčkovým Brodem a třetím Prostějovem.

Turnaje se jako host zúčastnil bývalý zápasník, kaskadér a herec Zdeněk Srstka, který se zaujetím sledoval boje na žíněnkách a uznale ocenil výkony dnešních borců.

Další vystoupení kadetů Sokola Hodonín bude na mezinárodním turnaji v maďarském Esztergomu.